Łatwiejszy start w dorosłość

Finał cyklicznej akcji charytatywnej odbędzie się dopiero w drugi weekend grudnia, ale już teraz trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą pomagać w organizacji przedsięwzięcia. Można już też zgłaszać potrzebujące pomocy rodziny.

PRZEMEK SKOCZEK

Pomagając innym pomagamy tez sobie. To daje wielką radość
Pomagając innym pomagamy tez sobie. To daje wielką radość

Szlachetna Paczka to wielkie przedsięwzięcie, angażujące co roku tysiące ludzi i bazujące przede wszystkim na pracy wolontariuszy. Wszyscy, którzy chcą pomóc i włączyć się w akcję, mogą zgłaszać się poprzez stronę http://www.superw.pl.

– Nabór trwa do 9 października. Na stronie należy znaleźć swój rejon, wypełnić kartę zgłoszenia i czekać na sygnał od nas. Skontaktuję się z każdym maksymalnie dwa dni po zgłoszeniu – deklaruje Joanna Szyszko, lider rejonu Otwock, koordynująca akcję na naszym terenie. – Wszystkich kandydatów czeka szkolenie, nawet tych doświadczonych, ponieważ co roku są jakieś drobne zmiany – dodaje.

Można już zgłaszać do projektu rodziny, które potrzebują pomocy. Jeśli w waszym otoczeniu są osoby niepełnosprawne, samotne, rodziny wielodzietne, zagrożone wykluczeniem społecznym, macie szansę im pomóc. Nowością jest kategoria „Start w dorosłość”, która ma zapewnić wsparcie młodym ludziom opuszczającym domy dziecka oraz  podopiecznym domów samotnej matki. Więcej szczegółów znajduje się na stronach http://www.szlachetnapaczka.pl i http://www.superw.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.