Plaże i wierchy

Blisko 200 dzieci i młodzieży z rodzin o trudnej sytuacji materialnej z terenu powiatu otwockiego wyjechało w tym roku na wakacje organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Bawili oni nad morzem i w górach.

Otwocki Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci od ponad 20 lat organizuje i prowadzi wakacyjny wypoczynek dla tych małych mieszkańców powiatu, którzy bez tej inicjatywy prawdopodobnie w ogóle nie mieliby okazji wyjechać na wczasy.

– Udało nam się zorganizować aż trzy turnusy kolonijne do ośrodków położonych w pięknych miejscach. Ten nadbałtycki był około 100 metrów od otwartego morza i rozległej, piaszczystej plaży. Drugi ośrodek znajdował się u podnóża Tatr, w pięknym Zakopanem. Tak jak w latach poprzednich udało nam się zrealizować atrakcyjne wakacyjne programy wychowawczo-wypoczynkowe. Zajęcia i imprezy sprawiły wiele radości oraz satysfakcji naszym kolonistom, wszyscy zapewniali nas, że chcieliby wyjechać z nami również w przyszłym roku – opowiada Czesław Ziemiński, wieloletni prezes otwockiego TPD.

Oczywiście te wczasy nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego wielu urzędów, firm i instytucji, m.in.: Miasta Otwocka, dyrekcji i pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej z Otwocka, Karczewa, Wiązowny, Józefowa i Celestynowa, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli.

– Szczególnie dziękuję Beacie Szydłowskiej, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku, która bardzo profesjonalnie, z zaangażowaniem, poczuciem odpowiedzialności i zrozumieniem potrzeb kolonistów poprowadziła wszystkie trzy turnusy – podkreśla Czesław Ziemiński. – Nieoceniona była też pomoc studentek, które wykazały się opiekuńczością, sumiennością i tak bardzo ważną empatią – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.