Blokada szosy lubelskiej

Na początku zbliżającego się weekendu czeka nas komunikacyjny paraliż. Mieszkańcy Otwocka i okolic, chcąc wyrazić swój protest przeciwko instalacjom śmieciowym, będą blokować tzw. szosę lubelską.

protest1

Mieszkańcy już trzykrotnie manifestowali publicznie swój sprzeciw dla uciążliwości zarówno ze składowiska Sater, jak i z zakładu Lekaro, ale do tej pory robili to na ulicach Otwocka. Teraz społeczny protest będzie miał miejsce na jednej z bardziej ruchliwych dróg krajowych – S17.

– Mieszkańcu! Przyjdź i wyraź swoją opinię. Zostając w domu i będąc  obojętnym na krzywdę swojej rodziny i innych mieszkańców, dajesz ciche przyzwolenie na rozwój biznesu śmieciowo-ściekowego w powiecie otwockim. Pomóż nam i sobie w walce o normalne życie. Powiedz „NIE“ dla powiatowo-wojewódzkiego zagłębia śmieciowego – zaprasza na protest społeczny komitet organizacyjny.

W piątek, 16 września organizatorzy protestu złożyli pismo z informacją o manifestacji do wójta gminy Wiązowna, bo na tym terenie będzie odbywała się manifestacja. Tego samego dnia władze gminy Wiązowna przesłały mieszkańcom odpowiedź. – Otrzymaliśmy mail, że gmina Wiązowna zgodziła się i nie ma żadnych zastrzeżeń. Teraz to jej władze muszą zawiadomić odpowiednie służby, które zabezpieczają protest – mówi w rozmowie z „Linią” jeden z organizatorów  Adam Lisiak ze stowarzyszenia „Czysta Natura” .

Blokada szosy lubelskiej zaplanowana jest na najbliższy piątek, 23 września. Ma się odbyć w godz. od 17 do 20. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się na 14. i 16. kilometrze, czyli tam, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. To tam będą „spacerować” mieszkańcy. Jest to na wysokości drogi do Glinianki i skrzyżowania z ul. Narutowicza, a drugie przejście znajduje się przy wyjeździe z Gliny na S17.

 • Kierownik Debili says:

  Pragnę podziękować wszystkim protestującym, za ponad o godzinę dłuższą podróż do domu. Mam nadzieję, że spaliny z mojej rury wydechowej przyczyniły się do poprawy klimatu w okolicach Otwocka, a moje oczekiwanie w korkach przyczyniło się do likwidacji śmierdzącego problemu. Proponuję taką akcję co tydzień, na pewno rozwiąże problem szybko i skutecznie

  • Tamtam says:

   Faktycznie debil

 • ako says:

  S17 ??? To gdzie jest ta Wola Ducka ??? Na obwodnicy Garwolina? Bo S17 dopiero zaczyna się przed Garwolinem. Raczej powinno być DK17. Jeszcze nam nie przebudowali na drogę szybkiego ruchu, a może i już przebudowali… i mamy autostradę A17 ???

 • Neptun says:

  Bylem wczoraj na protescie,jedna z organizatorek podala mi kontakt intarnetowy na strone,ale przyjechalem na rowerze i w drodze powrotnej wypadl mi gdzies.jesli ktos ma ten namier to prosze wyslac.akelprojekt@wp.pl

 • mieszkaniec says:

  super, zawsze jak przejeżdzam tam to śmierdzi strasznie.

 • siiny says:

  Może wreszcie Panu Prezydentowi zacznie śmierdzieć…

 • Aga says:

  Brawo społeczność lokalna! Nie poddawajcie się!

7 thoughts on “Blokada szosy lubelskiej”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl