Wojewoda pogrzebał Lidla?

Mimo odwołania inwestora wojewoda podtrzymał w mocy decyzję starosty otwockiego, który nie wydał zgody na budowę supermarketu sieci Lidl w Otwocku.

lidl

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Szanse na budowę nowego marketu u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku maleją. Inwestor planujący w tym miejscu wybudować Lidla odwołał się od decyzji starosty, który nie wydał pozwolenia na budowę. Jednak wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, powołując się na te same argumenty, co władze powiatu. Chodzi o technologię wykonania parkingu (z płyt ażurowych) przed supermarketem i zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Powierzchnia biologicznie czynna nie może być z kostki ażurowej, jak przewiduje projekt budowy miejsc postojowych wokół Lidla.

W tej sytuacji inwestor może zmienić projekt albo próbować zaskarżyć decyzję wojewody do sądu administracyjnego. Zdaniem wicestarosty Pawła Rupniewskiego to drugie rozwiązanie niewiele zmieni.

 • mieszkaniec błOtwocka says:

  Jako mieszkaniec błOtwocka chcę:
  – Lidla w błOtwocku,
  – Galerii zamiast dziury w ziemi,
  – Basenu – a nie kałuż na ulicach,
  – Miejsc rekreacji zamiast śmieci w lasach,
  – …
  A co na to Starostka i Prezydent ? Ogólnie mają mnie w d….!!!

  • Prezydent says:

   Potwierdzam, mam Cie w dupie

 • Marcin says:

  Zastanawia mnie to, że Biedronki, Top Markety, Żabki i inne sieci nie mają żadnych problemów z rozrastaniem się w Otwocku, a jeden Lidl od lat nie może się zbudować…

 • Podejrzewam ,że Lidl i tak będzie i tak będzie,poradzą sobie -zmienią projekt i do przodu-za mocni gracze są by z tym sobie nie poradzili:)życzę powodzenia

 • Robert says:

  Budkowi “kupcy” zablokowali. Jak blokuja tez prawie wszystko inne w Otwocku. Moim zdaniem równiez “Galerie”-dziure. Ale to oczywiscie nie jakas tam mafia, tylko calkiem niewinna mila grupa interesu/interesów….. I nie kolesie, a tylko koledzy……..

 • Srakastyczny mieszkaniec says:

  Nie kumam o co chodzi w tej aferze. Władze nie chcą lidla bo sie wkurzą mali kupcy, choć im wielkiej różnicy to chyba nie zrobi bo na km2 jest biedronka.
  Zasłaniają się parkingiem z płyt ażurowych bo co? Przepuszczalność wody będzie zbyt wysoka i na sąsiednim skrzyżowaniu nie będzie powstawała kałuża? Jaka alternatywa? Zabetonować wszystko?
  Koniec srakazmu*

6 thoughts on “Wojewoda pogrzebał Lidla?”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl