Wojewoda pogrzebał Lidla?

Mimo odwołania inwestora wojewoda podtrzymał w mocy decyzję starosty otwockiego, który nie wydał zgody na budowę supermarketu sieci Lidl w Otwocku.

lidl

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Szanse na budowę nowego marketu u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku maleją. Inwestor planujący w tym miejscu wybudować Lidla odwołał się od decyzji starosty, który nie wydał pozwolenia na budowę. Jednak wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, powołując się na te same argumenty, co władze powiatu. Chodzi o technologię wykonania parkingu (z płyt ażurowych) przed supermarketem i zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Powierzchnia biologicznie czynna nie może być z kostki ażurowej, jak przewiduje projekt budowy miejsc postojowych wokół Lidla.

W tej sytuacji inwestor może zmienić projekt albo próbować zaskarżyć decyzję wojewody do sądu administracyjnego. Zdaniem wicestarosty Pawła Rupniewskiego to drugie rozwiązanie niewiele zmieni.

6 responses to “Wojewoda pogrzebał Lidla?

 1. Nie kumam o co chodzi w tej aferze. Władze nie chcą lidla bo sie wkurzą mali kupcy, choć im wielkiej różnicy to chyba nie zrobi bo na km2 jest biedronka.
  Zasłaniają się parkingiem z płyt ażurowych bo co? Przepuszczalność wody będzie zbyt wysoka i na sąsiednim skrzyżowaniu nie będzie powstawała kałuża? Jaka alternatywa? Zabetonować wszystko?
  Koniec srakazmu*

  Lubię to

 2. Budkowi „kupcy” zablokowali. Jak blokuja tez prawie wszystko inne w Otwocku. Moim zdaniem równiez „Galerie”-dziure. Ale to oczywiscie nie jakas tam mafia, tylko calkiem niewinna mila grupa interesu/interesów….. I nie kolesie, a tylko koledzy……..

  Lubię to

 3. Zastanawia mnie to, że Biedronki, Top Markety, Żabki i inne sieci nie mają żadnych problemów z rozrastaniem się w Otwocku, a jeden Lidl od lat nie może się zbudować…

  Lubię to

 4. Jako mieszkaniec błOtwocka chcę:
  – Lidla w błOtwocku,
  – Galerii zamiast dziury w ziemi,
  – Basenu – a nie kałuż na ulicach,
  – Miejsc rekreacji zamiast śmieci w lasach,
  – …
  A co na to Starostka i Prezydent ? Ogólnie mają mnie w d….!!!

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s