Wojewoda pogrzebał Lidla?

Mimo odwołania inwestora wojewoda podtrzymał w mocy decyzję starosty otwockiego, który nie wydał zgody na budowę supermarketu sieci Lidl w Otwocku.

lidl

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Szanse na budowę nowego marketu u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku maleją. Inwestor planujący w tym miejscu wybudować Lidla odwołał się od decyzji starosty, który nie wydał pozwolenia na budowę. Jednak wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, powołując się na te same argumenty, co władze powiatu. Chodzi o technologię wykonania parkingu (z płyt ażurowych) przed supermarketem i zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Powierzchnia biologicznie czynna nie może być z kostki ażurowej, jak przewiduje projekt budowy miejsc postojowych wokół Lidla.

W tej sytuacji inwestor może zmienić projekt albo próbować zaskarżyć decyzję wojewody do sądu administracyjnego. Zdaniem wicestarosty Pawła Rupniewskiego to drugie rozwiązanie niewiele zmieni.

6 komentarzy do “Wojewoda pogrzebał Lidla?

 • 23 września 2016 o 10:27
  Permalink

  Nie kumam o co chodzi w tej aferze. Władze nie chcą lidla bo sie wkurzą mali kupcy, choć im wielkiej różnicy to chyba nie zrobi bo na km2 jest biedronka.
  Zasłaniają się parkingiem z płyt ażurowych bo co? Przepuszczalność wody będzie zbyt wysoka i na sąsiednim skrzyżowaniu nie będzie powstawała kałuża? Jaka alternatywa? Zabetonować wszystko?
  Koniec srakazmu*

  Odpowiedz
 • 25 września 2016 o 00:44
  Permalink

  Budkowi „kupcy” zablokowali. Jak blokuja tez prawie wszystko inne w Otwocku. Moim zdaniem równiez „Galerie”-dziure. Ale to oczywiscie nie jakas tam mafia, tylko calkiem niewinna mila grupa interesu/interesów….. I nie kolesie, a tylko koledzy……..

  Odpowiedz
 • 26 września 2016 o 19:11
  Permalink

  Podejrzewam ,że Lidl i tak będzie i tak będzie,poradzą sobie -zmienią projekt i do przodu-za mocni gracze są by z tym sobie nie poradzili:)życzę powodzenia

  Odpowiedz
 • 27 września 2016 o 07:44
  Permalink

  Zastanawia mnie to, że Biedronki, Top Markety, Żabki i inne sieci nie mają żadnych problemów z rozrastaniem się w Otwocku, a jeden Lidl od lat nie może się zbudować…

  Odpowiedz
 • 27 września 2016 o 11:05
  Permalink

  Jako mieszkaniec błOtwocka chcę:
  – Lidla w błOtwocku,
  – Galerii zamiast dziury w ziemi,
  – Basenu – a nie kałuż na ulicach,
  – Miejsc rekreacji zamiast śmieci w lasach,
  – …
  A co na to Starostka i Prezydent ? Ogólnie mają mnie w d….!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.