Dzielnicowi w komórce

Policja będzie teraz na wyciągnięcie ręki! Dzięki bezpłatnej aplikacji Moja Komenda mieszkańcy mają łatwiejszy i szybszy kontakt z dzielnicowymi. Wszystko dzięki temu, że aplikacja jest instalowana w telefonie komórkowym.

PATRYK SOWA

moja-komenda

Każdy mieszkaniec powiatu otwockiego może mieć szybki dostęp do bazy adresów i numerów telefonów do policyjnych komisariatów i komendy. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej aplikacji Moja Komenda, którą niedawno stworzyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przygotowano ją z myślą o osobach, które kontaktują się z policją w sytuacjach innych niż zagrażające życiu lub zdrowiu. – To właśnie dzielnicowy powinien być policjantem pierwszego kontaktu z mieszkańcem. Jednym kliknięciem w telefonie można mieć numer do swojego dzielnicowego, który opiekuje się rejonem naszego zamieszkania – tłumaczy minister Mariusz Błaszczak.

Bezpłatny program można pobrać z internetu (z App Store lub serwisu Google Play). Jak to zrobić? Wystarczy wpisać nazwę „Moja Komenda” i zainstalować aplikację w telefonie. Jedną z jej opcji jest możliwość ustalenia trasy do najbliższej jednostki policji. – Jest to duże ułatwienie dla osób wyjeżdżających poza miejsce zamieszkania – mówi asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Dzięki GPS-owi w telefonie można zobaczyć drogę do znajdujących się najbliżej komendy lub komisariatu. Przydaje się to w sytuacjach, kiedy nie znamy okolicy, będąc np. na urlopie nad morzem albo w górach.

Z aplikacji można korzystać, gdy jest ona podłączona do sieci komórkowej, jak i wtedy, kiedy nie mamy zasięgu lub bateria jest na wyczerpaniu. „Moja Komenda” służy do informowania o problemach i sprawach, które nie wymagają osobistego kontaktu. – Dzielnicowego można powiadomić o jakiejś niepokojącej sprawie np. SMS-em lub e-mailem – dodaje asp. sztab. Durlik.

W sytuacjach niebezpiecznych lub zagrażających życiu należy zadzwonić pod numery alarmowe: 997 lub 112 – podkreśla Sylwia Durlik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.