Na wysokich obrotach

Wyzwania to jej specjalność. Aleksandra „Bazi” Płaczek z Otwocka, inicjatorka fotograficznego projektu Be Immortal, próbuje właśnie swoich sił w ekstremalnym konkursie filmowym 48HFP Warszawa i równocześnie szykuje dokument, który pomoże jej w egzaminach do łódzkiej filmówki.

PRZEMEK SKOCZEK

Ola „Bazi” Płaczek z pasją realizuje kolejne pomysły
Ola „Bazi” Płaczek z pasją realizuje kolejne pomysły

O Be Immortal pisaliśmy w 2014 roku. To pomysł na to, jak unieśmiertelnić ludzi, których napędza pasja, przede wszystkim tancerzy, ponieważ
z tego środowiska wywodzi się Ola. Sama z tańca zrezygnowała po rozpoczęciu studiów na Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie szykuje się właśnie do obrony dyplomu na Wydziale Mechaniki. Umysł ścisły nie przeszkadza jej jednak w realizacji artystycznych planów. Robi fotografie, filmy, jej prace są coraz bardziej znane, doceniane i rozpoznawalne w całym kraju.

W jej filmie wystąpią uznani tancerze, tacy jak Brian Poniatowski...
W jej filmie wystąpią uznani tancerze, tacy jak Brian Poniatowski…

– Ta pasja mnie wciągnęła na całego. Kto wie, może zwiążę się z nią na całe życie. W czerwcu się bronię i postanowiłam spróbować dostać się na reżyserię w łódzkiej Szkole Filmowej. Jak coś robić, to z najlepszymi! – opowiada Ola ze śmiechem. – Do egzaminu potrzebuję krótkiego dokumentu i właśnie nad nim pracuję. Opowiada oczywiście o tancerzach, tych już uznanych, pracujących na najlepszych scenach Nowego Jorku czy Niemiec oraz młodych, będących na początku tej drogi.

...i młodzi, np. Agata Kostrzyńska z Otwocka
…i młodzi, np. Agata Kostrzyńska z Otwocka

Bohaterami filmu zatytułowanego „The way we see it” są: Brian Poniatowski, Jakub i Sebastian Piotrowiczowie, Aneta Bury, Wiktoria Ratyńska, Adrianna Patłaszyńska oraz dwoje otwocczan: Agata Kostrzyńska i Cezary Wąsik.

– Taniec jest moim „twórcą”. Mam wrażenie, że to on mnie uformował. Moją osobowość, styl bycia, wygląd – opowiada Agata Kostrzyńska, jedna z bohaterek powstającego dokumentu. – Właśnie na sali czuję się najlepiej, z dala od wszystkich problemów. Daję wtedy upust wszystkim emocjom, jakie mną władają. Jest to coś pięknego. Dużo ludzi mnie tego nauczyło. Kocham ich i nie wiem, jak potoczyłoby się moje życie bez nich. Są dla mnie najcenniejsi. Bardzo się ucieszyłam, kiedy Ola zaproponowała mi współpracę w Be Immortal. Zawsze podobały mi się jej zdjęcia i pasja, z jaką do nich podchodzi. Doceniam ją za to, że się nigdy nie poddaje i na wszystko pracuje sama. Mało teraz tak ambitnych ludzi jak ona. Udział w tym projekcie filmowym to będzie coś nowego. Czuję, że będzie to dla mnie wyzwanie. Już widzę ten cały dzień pracy, stres i zabieganie. Ale ja lubię takie rzeczy. Z ekipą Be Immortal na pewno wyjdzie super!

Trailer jest już dostępny na profilu http://www.facebook.com/b.immortal. To jednak projekt kosztowny, z pracującymi za granicą tancerzami młoda reżyserka spotyka się podczas ich krótkich pobytów w Polsce, ale planuje też pojechać do nich, m.in. za ocean. Każdy, kto zechce wesprzeć ambitną pasjonatkę, może liczyć nie tylko na wdzięczność.

– Chętnie zrewanżuję się za wsparcie. Mój aparat i moja kamera mogą być do dyspozycji. Teraz też sama montuję, więc na przykład film promocyjny dla jakiejś instytucji lub firmy, która zechce być mecenasem mojego projektu, to żaden problem – podkreśla.

A ponieważ lubi życie na wysokich obrotach, ma właśnie za sobą dość ekstremalną przygodę pod hasłem 48HFP. To warszawska edycja międzynarodowego konkursu, którego uczestnicy mają tylko 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu. W tym czasie muszą wymyślić historię na zadany temat, napisać scenariusz, nakręcić i zmontować cały materiał. Akcja odbyła się w miniony weekend. Jak poszło „Bazi”? Wyniki poznamy 8 października podczas finału 48 HFP Warszawa i na pewno o nich napiszemy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.