Pomóż ocalić oczko Szymonka

Już tak niewiele brakuje, aby mały Szymonek miał szansę na normalne życie! Chłopiec od ponad roku choruje na złośliwy nowotwór lewego oczka. Ostatnia nadzieja w lekarzach z Nowego Jorku. Od kilku tygodni Szymonka wspiera cała Polska. Udało się uzbierać niecałe 1,2 mln zł, brakuje jeszcze ponad 800 tys. zł. Pomóż ocalić oczko chłopczyka!

AGNIESZKA JASKULSKA

szymon2

Półtoraroczny Szymon Kądziela z Otwocka od ponad roku dzielnie walczy z siatkówczakiem – nowotworem, który zaatakował jego lewo oczko. – Kiedy Szymonek miał trzy miesiące, zauważyłam, że czasami światło dziwnie odbija się od jego lewej źrenicy. Nie- długo potem usłyszeliśmy druzgocą-cą diagnozę. Okazało się, że synka zabija nowotwór – wspominają z trwogą rodzice chłopca, 34-letnia Agnieszka i 34-letni Łukasz Kądziela.

– Przeżyliśmy wiele krytycznych i ciężkich sytuacji. Synek rozpoczął roczną chemioterapię, która wyniszczała jego dopiero co rozwijający się organizm. Kilkukrotnie miał przetaczaną krew. Brał antybiotyki, przechodził krioterapię. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu robili wszystko, co mogli, aby ocalić oczko naszego synka – mówią rodzice Szymonka.

Terapia nie przyniosła jednak długotrwałych efektów. Siatkówczak wciąż jest aktywny i grozi przerzutami. Wokół guza pojawiają się nowe, małe guzki. Od kilkunastu dni Szymonek już nic nie widzi na to oczko, bo odkleiła się mu siatkówka. Lekarze uznali, że powinno się je usunąć, żeby ratować życie i zdrowie dziecka, bo nowotwór może zaatakować nerw wzrokowy i mózg. – Nie możemy do tego dopuścić. Wierzymy, że uda się ocalić oczko Szymonka, że będzie mógł chociaż trochę na nie widzieć. Ostatnią nadzieją są lekarze z kliniki w Nowym Jorku. Jesteśmy w kontakcie z doktorem Davidem Abramsonem, który jest specjalistą w leczeniu nowotworów oczu. Obiecał podjąć się operacji oczka Szymonka, ratując mu życie – nie kryją wzruszenia pani Agnieszka i pan Łukasz. – Specjalistyczna terapia w Stanach Zjednoczonych jest jednak bardzo kosztowna. Na leczenie Szymonka za granicą potrzeba dwa miliony złotych – załamują ręce. I dodają, że nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że uda się usunąć siatkówczaka w całości. – Jesteśmy jednak dobrej myśli – żywią nadzieję rodzice Szymonka.

Zbiórka pieniędzy trwa od ponad miesiąca. W akcję angażują się m.in. znani aktorzy, dziennikarze, uczniowie różnych szkół publikujący w internecie zdjęcia, na których puszczają oko do Szymonka. W ten sposób zachęcają do wpłat finansowych na konto chorego chłopca. Zbiórkę wspierają również mieszkańcy, jednostki państwowe, a także lokalni przedsiębiorcy z powiatu otwockiego. Do akcji przyłączyli się m.in. pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych, którzy zebrali 4 260 zł.

– Dzięki dobremu sercu bardzo wielu osób udało się uzbierać około 1,2 mln zł. Rodzice chłopczyka rozpoczęli już starania o wyjazd. Czekają na wizy, które umożliwią podróż do Stanów Zjednoczonych. – Czasu jest jednak coraz mniej. Brakuje jeszcze ponad 800 tys. zł, dlatego prosimy o pomoc ludzi dobrej woli. Każda minuta, każda pomoc i każda złotówka są na wagę złota – apeluje mama chłopca.

Możesz pomóc

  • Wpłata przez internet: http://www.rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon
  • Wyślij SMS o treści: SZYMON
    • na nr 79567 za 9 zł netto (11,07zł brutto w tym VAT)
    • na nr 76567 za 6 zł netto (7,38zł brutto w tym VAT)
  • Możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę pieniędzy na konto: Fundacja Rycerze i Księżniczki, Warszawa, rachunek PKO Bank Polski SA: 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142, KONIECZNIE z dopiskiem: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”
  • Wpłaty zagraniczne Swift: BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 IBAN: PL90102010420000890203244142 tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.