My się grypy nie boimy!

Józefów został nagrodzony ogólnopolskim tytułem Super Lidera w profilaktyce grypy. Miasto otrzymało to wyróżnienie za bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi grypy, które proponuje swoim mieszkańcom.

grypa

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 14 września w budynku sejmu. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili 22 samorządy, które realizują programy zdrowotne z zakresu profilaktyki grypy. W tym roku samorządom przyznano tytuły: Eksperta, Super Lidera, Lidera oraz Nowego Lidera w profilaktyce grypy.

Tytuł Super Lidera otrzymały trzy miasta: Chorzów, Tarnobrzeg i właśnie Józefów, dla którego jest to awans, bo już w ubiegłym roku cieszył się tytułem Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. – Miło jest otrzymywać nagrody, ale najważniejsza jest troska o potrzeby mieszkańców. Dlatego bardzo się cieszę, że z naszego programu szczepień przeciwko grypie korzysta tak wielu mieszkańców. Planujemy go kontynuować także w przyszłym roku – powiedział po otrzymaniu przez miasto tytułu burmistrz Stanisław Kruszewski.

Rada miasta od lat przeznacza z budżetu pieniądze na realizację programów zdrowotnych dla mieszkańców. Ważne miejsce zajmują
w nim szczepienia przeciwko grypie.

W ubiegłym roku przeznaczono 15 tys. zł na zakup szczepionek, dzięki czemu zaszczepionych zostało 517 mieszkańców powyżej 60. roku życia. W tym roku radni zdecydowali o obniżeniu wieku uprawniającego do bezpłatnych szczepień – teraz mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 50 lat. Przeznaczyli też na ten cel 5 tys. zł więcej, co pozwoli na zaszczepienie 660 osób mieszkańców.

Program szczepień jest w trakcie realizacji. Chętni mogą do grudnia (lub do momentu wyczerpania szczepionek) zgłaszać się do dwóch józefowskich przychodni, które wykonują bezpłatne szczepienia. Są to: przychodnia miejska przy ul. Skłodowskiej-Curie 5/7 oraz Centrum Medyczne Józefów przy
ul. Armii Krajowej 5.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.