Strzegł przejazdu po pijaku

Miał pilnować bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym, ale podczas pracy nie rozstawał się z butelką alkoholu. Na szczęście zasnął, kiedy szlaban był opuszczony, kierowcy utknęli przy rogatkach. Pijanemu dróżnikowi grozi do pięciu lat więzienia.

AGNIESZKA JASKULSKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z soboty na niedzielę (17/18 września) 54-letni mężczyzna pilnował przejazdu w Świdrze. Tym razem swoją pracę zaczął, racząc się w samotności alkoholem, przez co zapomniał o swoich obowiązkach. Im więcej pił, tym dłużej szlaban był opuszczony. Zamroczony alkoholem, wreszcie zasnął.
Około godz. 3 kierowcy, którzy utknęli przy rogatkach, zniecierpliwili się. Dróżnika nie obudziło nawet głośne trąbienie klaksonów.

– Mieszkańcy Świdra powiadomili policję o tym, że pracownik kolei pełniący obowiązki dróżnika dziwnie się zachowuje – tłumaczy asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Świadkowie twierdzili, że pociąg przejechał kilkanaście minut wcześniej, a przejazd nadal pozostawał zamknięty – dodaje.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 54-letni dróżnik był pijany. Mieszkaniec gminy Celestynów wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. – Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut pełnienia obowiązków dróżnika, znajdując się w stanie nietrzeźwości. 54-latek przyznał się i dobrowolnie poddał karze – mówi asp. sztab. Durlik. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Głos w tej sprawie zabrali również kolejarze. – Wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu oznacza natychmiastowe dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Zdarzenie traktujemy stanowczo i z pełną odpowiedzialnością – informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe. Zapewnia on, że pracowników przygotowuje się do pełnienia obowiązków na kilku etapach, a także okresowo szkoli, aby podchodzili do nich odpowiedzialnie. – Ponadto realizowane są dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu, aby wyeliminować niewłaściwe zachowania – zapewnia Jakubowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.