Dźwiękowe spacery

„Do usłyszenia! Otwockie audioprzewodniki” to unikatowy na naszym terenie projekt. Już niebawem każdy będzie mógł wyruszyć w wyjątkowy spacer jedną z trzech przygotowanych tras, mając za przewodnika… własny telefon albo tablet. Inauguracyjna wycieczka odbędzie się w najbliższy weekend, 8-9 października.

PRZEMEK SKOCZEK

logo_do_usly-01

Nasze audioprzewodniki umożliwią mieszkańcom Otwocka, a także turystom poznanie miasta z różnych perspektyw. Jak to działa? Wystarczy je pobrać, założyć słuchawki i podążać za opowieścią – opowiada koordynatorka projektu Ewa Pietraszek.

– Przedsięwzięcie jest o tyle ciekawe, że ścieżki nagraliśmy wraz z mieszkańcami, przede wszystkim młodzieżą – dodaje.

Podczas ośmiodniowych warsztatów powstały trzy trasy: o historii otwockich harcerzy, historyczna (w okolicach ulicy Kościelnej) oraz nadświdrzańska. Nad każdą pracował inny zespół. Jak wyszły te dźwiękowe spacery po mieście, przekonamy się lada dzień. Na inaugurację zaplanowano wędrówki z głośnikami, więc nie trzeba mieć własnego sprzętu ani ściągać plików z przewodnikami na własne nośniki.

W sobotę, 8 października zaplanowano trasę poświęconą harcerzom, początek o godz. 14 przy ul. Armii Krajowej 13. Dziś mieści się tam siedziba Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Nauk Społecznych, a przed wojną był to gmach hufca. Historię powstawania i pierwszych lat Otwocka przedstawi drugi spacer, który zacznie się o godz. 17. Uczestnicy spotkają się przy dworcu PKP w Otwocku.

W niedzielę, 9 października twórcy projektu zapraszają do odkrywania historii i przyrody Świdra. Start o godz. 17 na stacji PKP Świder. Projekt jest realizowany przez Otwockie Centrum Kultury wraz ze stowarzyszeniami: Chodź nad Świder i Pracownia Etnograficzna. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny sprawuje nad nim „Linia Otwocka”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.