Czy to koniec czwartków?

W Gliniance rozpoczęła się 10. edycja czwartków lekkoatletycznych. Czy jubileuszowa odsłona cieszących się popularnością dziecięcych zawodów będzie jednocześnie ostatnią? Przyszłość imprezy stoi pod znakiem zapytania, ponieważ organizatorom brakuje pieniędzy. Dlatego pilnie szukają oni sponsorów, dzięki którym uda się uratować zawody.

WOJTEK SIERGIEJUK

czw2

Dziewięć drużyn z gmin: Wiązowna, Józefów, Otwock, Celestynów i Osieck, a także z Sulejówka w ubiegłym tygodniu przystąpiło do lekkoatletycznych zmagań podczas XXIII edycji czwartków lekkoatletycznych. Blisko 200 zawodniczek i zawodników z klas IV, V i VI tradycyjnie walczyło w siedmiu konkurencjach: czterech biegowych (na 60, 300, 600 i 1000 m), dwóch technicznych  (skoku w dal i wzwyż) oraz w rzucie piłeczką palantową.

Rywalizacja na glinieckim ministadionie odbywa się już po raz 10. W tym czasie startujący w zawodach młodzi sportowcy z powiatu otwockiego osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników, nieraz plasujących ich w pierwszej dziesiątce rówieśników w całym kraju. Dalsze starty w Gliniance są jednak zagrożone, ponieważ organizujący imprezę Uczniowski Klub Sportowy „Smoki” Glinianka ma problemy ze sfinansowaniem kolejnych zawodów. Gdyby jedna z największych szkolnych imprez sportowych w powiecie przestała się odbywać, byłaby to ogromna strata, zwłaszcza dla biorących w niej udział dzieciaków.

Dlatego apelujemy do potencjalnych sponsorów i osób prywatnych o wsparcie organizacji czwartków lekkoatletycznych. Uczniowski Klub Sportowy „Smoki” Glinianka mający siedzibę przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica posiada osobowość prawną (Regon 011586170, NIP 532 16 18 108), a w związku z tym może zawierać umowy sponsorskie. Jeśli ktoś chciałby anonimowo wspomóc organizację zawodów w Gliniance, może to zrobić wpłacając pieniądze na rachunek organizatora: 65 2030 0045 1110 0000 0396 8660 w banku BNP Paribas.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.