Nadzieja na motocyklach

To była piękna niedziela w otwockim parku. Wzruszająca akcja bydgoskich motocyklistów sprawiła, że konto fundacji Rycerze i Księżniczki, zbierającej pieniądze na leczenie nowotworu oka u półtorarocznego Szymona Kądzieli, zasiliło się o ponad 30 tys. zł. Gdy czytacie te słowa, chłopczyk jest już w drodze do Nowego Jorku, gdzie zacznie leczenie!

PRZEMEK SKOCZEK

Wszystko działo się tak szybko. Niespełna dwa tygodnie minęły od zrodzenia się pomysłu do jego realizacji. Charytatywny przejazd motocykli przez pół Polski wymyślili członkowie klubu Moto Dawcy Uśmiechu, licząc na to, że po drodze ich drużyna będzie się powiększać. Rzeczywistość przerosła oczekiwania. Bladym świtem z Bydgoszczy wyruszyło 11 maszyn, odwiedzając po drodze: Sierpc, Płock, Sochaczew i Warszawę.

W każdym z tych miast motocykliści kwestowali. Do Otwocka dotarła grupa przeszło 200 motocyklistów, na którą czekało gorące przyjęcie. Od godz. 16 do 20.30 park tętnił życiem. Na scenie wystąpili lokalni muzycy: jazzująca Nuno vel Anna Waszkiewicz, rockowy zespół Undergrunt, bluesowy Hype Real, szantowo-irlandzka Strefa Ciszy i folkrockowy Jak Wolność to Wolność. Odbyły się licytacje, nie brakowało wzruszających chwil, a gościem honorowym niemal do końca był bohater i adresat całego „zamieszania”, Szymo- nek Kądziela, wspierany przez rodzinę.

– Taki cel wspaniale jednoczy ludzi. To piękne. Nikt, kogo poprosiliśmy o wsparcie, nie odmówił pomocy i włączenia się do akcji: lokalne firmy i stowarzyszenia, kluby motocyklowe i samochodowe, muzycy, media, oczywiście władze miasta – wszyscy pomogli w zorganizowaniu wspaniałej imprezy – opowiada Piotr Chruszczyk, koordynator akcji. Ze strony urzędu miasta tytaniczną pracę wykonała Iza Milewska, bardzo pomógł Klub Zryw, o stronę artystyczną zadbało z kolei Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady z prezesem Jerzym Andrasiakiem na czele.

Efekt akcji budzi wielką radość. W puszkach ekipy Moto DawcyUśmiechu było ponad 24 tys. zł. Łącznie z tym, co zebrali na miejscu otwoccy wolontariusze, niedziela w parku przyniosła ponad 30 tys. zł! Cel został niemal osiągnięty. W poniedziałek (3 października) Szymon z rodzicami wsiadł na pokład samolotu. Już niebawem chłopiec ma pierwszą wizytę w nowojorskiej klinice. Zebrane dotychczas pieniądze wystarczą, by zacząć leczenie, ale zbiórka trwa nadal, nie odpuszczamy. Pierwsza bitwa jest wygrana, ale walka z siatkówczakiem nadal trwa!

Zachęcamy do odwiedzania strony http://www.charytatywni.allegro.pl, gdzie prowadzone są aukcje, na których oferowane sa ciekawe upominki i gadżety, wpływ z nich też zasili konto Szymona

Możesz pomóc

  • Wpłata przez internet: http://www.rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon
  • Wyślij SMS o treści: SZYMON
    • pod nr 79567 za 9 zł netto (11,07 zł brutto)
    • pod nr 76567 za 6 zł netto (7,38 zł brutto)
  • Fundacja Rycerze i Księżniczki, Warszawa, rachunek PKO Bank Polski SA: 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142, KONIECZNIE z dopiskiem: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”
  • Wpłaty zagraniczne: Swift: BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 IBAN: PL90102010420000890203244142 tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.