Szkraby na zielonym

– Sygnalizacja jest tu bezwzględnie potrzebna – zapewniają rodzice dzieci chodzących do Przedszkola nr 12 przy ul. Batorego w Otwocku. Rzeczywiście, jest to miejsce bardzo ruchliwe, zwłaszcza w dni pracy pobliskiego targowiska.

PRZEMEK SKOCZEK

Z ruchliwego przejścia na ul. Batorego korzystają między innymi przedszkolaki
Z ruchliwego przejścia na ul. Batorego korzystają między innymi przedszkolaki

Przejście dla pieszych przez ulicę Batorego w pobliżu ulicy Olszowej należy do bardzo uczęszczanych. Nie tylko przez przedszkolaki. Obok są duże osiedle, popularny sklep spożywczy, apteka oraz dwa przystanki autobusowe. Ważnym ciągiem komunikacyjnym są również obie ulice, którymi kursują autobusy zarówno linii 702, jak i prywatnego przewoźnika. Natężenie ruchu kilkukrotnie wzrasta we wtorki i w piątki, czyli w dni handlowe na bazarze.

– Idące w grupie przedszkolaki są bezpieczne, mają kamizelki odblaskowe, opiekują się nimi dorośli, ale przecież trochę starsze dzieci mogłyby czasem same chodzić do sklepu czy kolegi. Boimy się jednak puszczać dzieci. Wypadki już się tu zdarzały. Owszem, kierowcy zazwyczaj są wyczuleni, wiedzą, że to ruchliwe przejście i nie pędzą, ale są tacy, którzy nie zdejmą nogi z gazu. Jeden samochód zatrzyma się, a jadący w przeciwną stronę już nie i nieszczęście gotowe – opowiada Daniel Markowski, jeden z inicjatorów budowy sygnalizacji.

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to około 100 tys. zł. Na razie zebrano w tej sprawie około 50 podpisów, wniosek trafił już do prezydenta i rodzice mają nadzieję, że uda się wprowadzić tę inwestycję do budżetu na 2017 rok. Rozważają również złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego.

– Trzeba o to zawalczyć i mam zamiar monitorować temat – zapewnia Magdalena Nowak, radna reprezentująca okręg nr 7, którą o wsparcie poprosili rodzice z Przedszkola nr 12. – Ten problem jest zgłaszany już od dwóch lat, czas go rozwiązać. Sprawy bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci, powinny być priorytetowe. Jeśli z przyczyn formalnych nie będzie mogła tam powstać sygnalizacja, należy wykonać migające światła ostrzegawcze, które będą wymuszać większą ostrożność – ocenia radna. I dodaje: – Gorąco zachęcam mieszkańców do dzielenia się ze mną swoimi problemami i pomysłami, nie zawsze jestem w stanie właściwie ocenić potrzeby, a wspólnie możemy zdziałać więcej.

Magdalena Nowak ma dyżury w czwartki w godz. 17-19, w budynku „B” urzędu miasta.
Można też do niej dzwonić: tel. 604  807  860 lub pisać e-mail: magdalenanowak@otwock.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.