Zboczeniec szantażował uczennicę

Ta internetowa znajomość mogła mieć fatalne skutki! 12-letnia dziewczynka z Wawra poznała w internecie o ponad dekadę starszego 23-letniego Mateusza N. Mężczyzna przekonał ją, aby wysłała mu swoje zdjęcia. Zachęcał, aby spotkała się z nim w realu. 12-latka nie chciała, więc mężczyzna zaczął ją szantażować.

AGNIESZKA JASKULSKA

184-127894

Dziewczynka często korzystała z portalów społecznościowych w internecie. Tam poznała starszego od siebie 23-letniego Mateusza N. Nie wiedziała, że mężczyzna upatrzył ją sobie znacznie wcześniej podczas imprezy plenerowej, zdobył do niej kontakt i napisał wiadomość. Uczennica podstawówki nie zdając sobie sprawy, że może rozmawiać z pedofilem zaczęła z nim korespondować. Mężczyzna był bardzo uprzejmy i zasypywał 12-latkę komplementami. Internetowa znajomość dorosłego mężczyzny i dziewczynki trwała kilka tygodni. Podczas długich rozmów na czatach 23-latek przekonał ją, żeby wysyłała mu swoje zdjęcia. Dziewczynka długo się wahała, ale w końcu uległa zboczeńcowi. Potem mężczyzna coraz częściej nalegał na spotkanie. Wtedy 12-latka przestraszyła się i odmówiła.

Mateusz N. był coraz bardziej nachalny, nalegał, prosił i groził. Wreszcie zaczął ją szantażować, że jeśli się z nim nie umówi, to umieści jej zdjęcia z odpowiednim komentarzem w internecie. Tym razem uczennica nie uległa presji pedofila i  powiedziała o wszystkim ojcu. – Mężczyzna podejrzewał, że córka za pośrednictwem internetu poznała pedofila. O wszystkim powiadomił funkcjonariuszy – mówi komisarz Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej Praga Południe.

– Policjanci zaplanowali zasadzkę. Dziewczynka umówiła się ze swoim internetowym znajomym, ale na spotkanie zamiast niej przyszedł ojciec
z funkcjonariuszami – podkreśla komisarz Węgrzyniak. 23-letni Mateusz N. został zatrzymany. Stróże prawa zabezpieczyli jego telefon. Mężczyzna usłyszał zarzut szantażowania dziecka. Zboczeniec został objęty policyjnym dozorem, ma również sądowy zakaz zbliżania się do 12-letniej dziewczynki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.