Stylowa integracja od kuchni

Zacieśniać sąsiedzkie kontakty, szlifując przy tym język obcy, można również w… kuchni. Przekonali się o tym otwoccy uczniowie z Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Świdrze, którzy wspólnie z rówieśnikami z Niemiec gotowali w restauracji „Stylowa”.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Uczniów z bliźniaczego niemieckiego miasta Lennestadt na zakończenie wizyty w Otwocku czekała nie lada atrakcja. Wspólnie z rówieśnikami z Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Świdrze gościli w restauracji „Stylowa”, gdzie mogli sprawdzić swój talent kulinarny. Pod okiem szefa kuchni znanej otwockiej restauracji przyrządzili sałatkę Cezar. Własnoręcznie przygotowane danie było przystawką do serwowanego w restauracji obiadu. Wcześniej gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji savoir-vivre’u. Ta integracja przez gotowanie sprawiła im wiele radości. Młodzież doskonale się bawiła, ale przy okazji mogła się też czegoś nauczyć.

– Jesteśmy najstarszą szkołą w Otwocku, która prowadzi wymianę młodzieży z Lennestadt. Już po raz 15 gościmy grupę z Niemiec. W tym roku odwiedziło nas 14 uczniów trzeciej klasy Gimnazjum Katolickiego im. Najświętszej Maryi Panny. Goście bardzo zżyli się z polskimi rówieśnikami i na pewno będą podtrzymywać nawiązane znajomości – mówi Emilia Wyszomirska, nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum św. Rodziny w Świdrze, koordynator grupy.

Wymianę szkół wspiera finansowo fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która ułatwia spotkania uczniów z obu krajów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s