Ślizgawka w zieleni miejskiej

Mieszkańcy Otwocka tej zimy również będą mogli pojeździć na łyżwach. Zmieni się tylko lokalizacja lodowiska. Z miejskiego parku sztuczna ślizgawka ma być przeniesiona na sąsiedni teren dawnej zieleni miejskiej przy zbiegu ulic Andriollego i Pułaskiego.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

lyz

Zimowa atrakcja, jaką niewątpliwie jest w Otwocku sztuczne lodowisko, cieszy się co roku dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym sezonie też będzie można pojeździć na łyżwach, tyle że w innym miejscu. Planowane są też zniżki dla korzystających z lodowiska otwocczan.

Latem boisko, zimą lodowisko
Zdaniem radnych lokalizacja sztucznego lodowiska w parku miejskim jest nietrafiona.  – Nie chcemy tam śmietniska, bo niestety wizualnie tak to wyglądało. Lodowisko w tym miejscu szpeciło park – uważają. Mają też zastrzeżenia co do kosztów, jakie miasto ponosiło za tę usługę (ok. 250 tys. zł). Według nich były one niewspółmierne do warunków i jakości  przedsięwzięcia. Dlatego też zaproponowali, aby przenieść ślizgawkę na sąsiadujący z parkiem teren u zbiegu ulic Andriollego i Puławskiego. – Powoli zagospodarowujemy już teren zieleni miejskiej. Tam, gdzie jest przewidziane boisko do siatkówki plażowej, zimą może być lodowisko. Jest to teren przylegający do placu zabaw nieopodal cukierni Sosenka – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Na posiedzeniu komisji kultury, sportu i turystyki radni poprosili naczelnika wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta o przygotowanie szacunkowych kosztów utworzenia sztucznej ślizgawki w nowym miejscu. Na najbliższej sesji rady miasta chcą już znać kwotę, którą trzeba zabezpieczyć w budżecie w tym roku (pierwotnie środki na ten cel zostały przez radnych zdjęte). Pozwoli to na uruchomienie lodowiska jeszcze w grudniu br.

Zniżka dla otwocczan

Do tej pory z lodowiska bezpłatnie korzystali uczniowie. W tym sezonie zniżek mogą spodziewać się także dorośli mieszkańcy Otwocka. Zwłaszcza że na łyżwy do stolicy powiatu przyjeżdżają także mieszkańcy Józefowa czy Karczewa, gdzie samorządy nie organizują takich atrakcji, oszczędzając na nich.

– Skoro przeznaczamy na to pieniądze z budżetu Otwocka, to dorośli mieszkańcy powinni płacić mniej za korzystanie z lodowiska
i wypożyczalni łyżew niż osoby spoza naszego miasta. Nie będziemy fundowali wszystkim dokoła SKM-ki czy lodowiska, bo płacą za to otwoccy podatnicy i to oni powinni mieć przywileje – uważa Jarosław Margielski, autor propozycji. Weryfikacja osób, którym przysługuje zniżka, miałaby się odbywać na podstawie dowodu osobistego.

3 komentarze do “Ślizgawka w zieleni miejskiej

 • 31 października 2016 o 14:42
  Permalink

  yyy ale w nowych dowodach nie ma meldunku ani miejsca zamieszkania 😉

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2016 o 21:52
  Permalink

  na tej „niewatpliwej atracji” obowiazuje 0 zasad bezpieczenstwa. brak osoby ktora pilnuje tam porzadku. grupy mlodziezy zazwyczaj maja w dupie bezpieczenstwo „maluchow” i szaleja miedzy nimi. norma jest „podjezadzanie” osob uczacych sie jezdzic, aby spowodowac ich upadek. osoba siedzaca w „kanciapie z lyzwami” twierdzi ze nie jest od tego aby pilnowac porzadku na lodowisku. szczerze odradzam ta „lokalna atracje”.

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2016 o 21:19
   Permalink

   szaleją ….. wątpliwe miejsce na lodowisku dla uczących się jezidzic jest przy barierkach średnio zawansowani i ci słabiej jezdzący jedzą w kółko ci co sie doskonalą w trikach i innych zazwyczaj jest to młodziesz są na srodku przejezidziłem 4 sezony praktycznie dzien w dzien i nie załuwazyłem by było inaczej

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.