Wieczny duch Lemmy’ego

Zespoły Happy Wafelky, Hug The Devil, Brawlers & Bastards oraz Sacramentopinto jako gość specjalny zagrają podczas V koncertu charytatywnego Otwrock. Polecamy w sobotę, 15 października w klubie Smok.

PRZEMEK SKOCZEK

Każdy z zespołów zagra w Smoku chociaż jeden utwór Lemmy’ego
Każdy z zespołów zagra w Smoku chociaż jeden utwór Lemmy’ego

Rockowe koncerty charytatywne organizowane są przez Piotra Kaniewskiego już od kilku lat. Założenie jest proste – dobra, ostra zazwyczaj muzyka, wystrzałowa zabawa, a przy okazji pomoc potrzebującym, ponieważ zawsze wpływy z biletów i zbiórek przekazywane były na szczytny cel. Początkowo Otwrock grał na rzecz schroniska w Celestynowie, ale teraz, po raz drugi, beneficjentem jest Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, czyli hospicjum dla dorosłych z terenu powiatu otwockiego. Zainteresowanym polecamy stronę http://www.otophospicja.pl.

W tym roku zaproszone zespoły zagrają w hołdzie dla Lemmy’ego Kilmistera, zmarłego w 2015 roku lidera grupy Motörhead, kojarzonego też z formacją Hawkwind. Każdy band zagra coś z repertuaru tego znakomitego basisty. Będzie to wieczór bardzo urozmaicony. Grupę Hug The Devil, której specjalnością jest metal alternatywny, bywalcy otwockich koncertów doskonale znają, podobnie jak Brawlers & Bastards, bardzo ciekawe trio na początku karmiące się niewątpliwie twórczością Jacka White’a i jego naśladowców. Mimo młodego wieku muzycy już wypracowali rasowe brzmienie! Dawno ich na żywo nie słyszałem, więc zacieram ręce.

Na pewno polecam też nową wśród nadświdrzańskich lasów grupę Happy Wafelky. Ten koncert będzie ich scenicznym debiutem. Cenię u artystów poczucie humoru, a tu znajdziemy go w bród. Muzycy znakomicie bawią się konwencjami, cytują klasyków popkultury, mieszają gatunki. I wszystko to jest po prostu smakowite muzycznie. Gościem specjalnym będzie zespół Sacramentopinto. Kto się za tym projektem kryje? To niespodzianka, ale zdradzimy jedno – weźcie latarki!

Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia przed koncertem. Jest to kwota minimalna i wyższe wpłaty będą oczywiście jak najmilej widziane. Cel jest tego wart.

Klub Smok, ul. Warszawska 11/13, tel. 22 779 26 61, http://www.klubsmok.com, sobota, 15.10, godz. 18-22, bilety od 10 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.