Kobieta trzyma miejską kasę

Najważniejszą komisją w radzie miasta pokieruje radna Barbara Olpińska. Została wybrana na szefową komisji budżetu i inwestycji po tym, jak jej dotychczasowy przewodniczący radny Łukasz Majchrzyk zrezygnował z tej funkcji.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji  przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej
Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej

Zmiany w składach osobowych komisji rady miasta zostały przegłosowane podczas sesji 4 października. Wcześniej radny Łukasz Majchrzyk zrzekł się funkcji szefa komisji budżetu i inwestycji, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi. Do tej pory pojawiały się głosy, że komisja spotyka się zbyt rzadko. Zdarzały się takie miesiące, w których jej posiedzenia w ogóle nie były zwoływane, a przecież jest to jedna z najważniejszych komisji w radzie miasta.

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej. W wyborach na szefową komisji budżetu nie miała konkurencji. Inni radni (Marek, Leśkiewicz, Dariusz Piętka i Andrzej Sałaga), których kandydatury zaproponowano, nie wyrazili zgody. Ostatecznie radny Sałaga objął przewodnictwo w komisji inwentaryzacyjnej, a radni Leśkiewicz i Piętka zrezygnowali z członkostwa w komisji budżetu i zapisali się do komisji gospodarki miejskiej. W ich ślady poszli jeszcze radni Czesław Woszczyk i Dariusz Kosyła. Tym samym komisja gospodarki miejskiej jest teraz najliczniejszą w radzie miasta – należy do niej aż 13 ze wszystkich 21  radnych. Po wprowadzonych zmianach w komisji budżetu i inwestycji zasiada siedmioro radnych. Przepisał się też do niej przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Najbliższe posiedzenie komisji budżetu i inwestycji odbędzie się  w czwartek, 13 października o godz. 18.00 w budynku C urzędu miasta, pokój 5a. Tematem posiedzenia ma być m.in. stan zaawansowania realizacji inwestycji wykonywanych na drogach powiatowych na terenie Otwocka oraz przedstawienie przez prezydenta zaktualizowanego harmonogramu inwestycji i robót prowadzonych w mieście.

One thought on “Kobieta trzyma miejską kasę

  • 16 października 2016 o 12:16
    Permalink

    Konsultantka oriflame z dochodami 500 zł rocznie została szefowa komisji budżetu? To żart?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.