Kobieta trzyma miejską kasę

Najważniejszą komisją w radzie miasta pokieruje radna Barbara Olpińska. Została wybrana na szefową komisji budżetu i inwestycji po tym, jak jej dotychczasowy przewodniczący radny Łukasz Majchrzyk zrezygnował z tej funkcji.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji  przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej
Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej

Zmiany w składach osobowych komisji rady miasta zostały przegłosowane podczas sesji 4 października. Wcześniej radny Łukasz Majchrzyk zrzekł się funkcji szefa komisji budżetu i inwestycji, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi. Do tej pory pojawiały się głosy, że komisja spotyka się zbyt rzadko. Zdarzały się takie miesiące, w których jej posiedzenia w ogóle nie były zwoływane, a przecież jest to jedna z najważniejszych komisji w radzie miasta.

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej. W wyborach na szefową komisji budżetu nie miała konkurencji. Inni radni (Marek, Leśkiewicz, Dariusz Piętka i Andrzej Sałaga), których kandydatury zaproponowano, nie wyrazili zgody. Ostatecznie radny Sałaga objął przewodnictwo w komisji inwentaryzacyjnej, a radni Leśkiewicz i Piętka zrezygnowali z członkostwa w komisji budżetu i zapisali się do komisji gospodarki miejskiej. W ich ślady poszli jeszcze radni Czesław Woszczyk i Dariusz Kosyła. Tym samym komisja gospodarki miejskiej jest teraz najliczniejszą w radzie miasta – należy do niej aż 13 ze wszystkich 21  radnych. Po wprowadzonych zmianach w komisji budżetu i inwestycji zasiada siedmioro radnych. Przepisał się też do niej przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Najbliższe posiedzenie komisji budżetu i inwestycji odbędzie się  w czwartek, 13 października o godz. 18.00 w budynku C urzędu miasta, pokój 5a. Tematem posiedzenia ma być m.in. stan zaawansowania realizacji inwestycji wykonywanych na drogach powiatowych na terenie Otwocka oraz przedstawienie przez prezydenta zaktualizowanego harmonogramu inwestycji i robót prowadzonych w mieście.

  • gość says:

    Konsultantka oriflame z dochodami 500 zł rocznie została szefowa komisji budżetu? To żart?

One thought on “Kobieta trzyma miejską kasę”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl