Kobieta trzyma miejską kasę

Najważniejszą komisją w radzie miasta pokieruje radna Barbara Olpińska. Została wybrana na szefową komisji budżetu i inwestycji po tym, jak jej dotychczasowy przewodniczący radny Łukasz Majchrzyk zrezygnował z tej funkcji.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji  przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej

Zmiany w składach osobowych komisji rady miasta zostały przegłosowane podczas sesji 4 października. Wcześniej radny Łukasz Majchrzyk zrzekł się funkcji szefa komisji budżetu i inwestycji, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi. Do tej pory pojawiały się głosy, że komisja spotyka się zbyt rzadko. Zdarzały się takie miesiące, w których jej posiedzenia w ogóle nie były zwoływane, a przecież jest to jedna z najważniejszych komisji w radzie miasta.

Przed sesją radna Barbara Olpińska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej doraźnej komisji inwentaryzacyjnej. W wyborach na szefową komisji budżetu nie miała konkurencji. Inni radni (Marek, Leśkiewicz, Dariusz Piętka i Andrzej Sałaga), których kandydatury zaproponowano, nie wyrazili zgody. Ostatecznie radny Sałaga objął przewodnictwo w komisji inwentaryzacyjnej, a radni Leśkiewicz i Piętka zrezygnowali z członkostwa w komisji budżetu i zapisali się do komisji gospodarki miejskiej. W ich ślady poszli jeszcze radni Czesław Woszczyk i Dariusz Kosyła. Tym samym komisja gospodarki miejskiej jest teraz najliczniejszą w radzie miasta – należy do niej aż 13 ze wszystkich 21  radnych. Po wprowadzonych zmianach w komisji budżetu i inwestycji zasiada siedmioro radnych. Przepisał się też do niej przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Najbliższe posiedzenie komisji budżetu i inwestycji odbędzie się  w czwartek, 13 października o godz. 18.00 w budynku C urzędu miasta, pokój 5a. Tematem posiedzenia ma być m.in. stan zaawansowania realizacji inwestycji wykonywanych na drogach powiatowych na terenie Otwocka oraz przedstawienie przez prezydenta zaktualizowanego harmonogramu inwestycji i robót prowadzonych w mieście.

One response to “Kobieta trzyma miejską kasę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s