Okradł umierającą matkę

Jego mama umiera, a on myśli tylko o pieniądzach! 45-letni Wojciech N. dwa razy włamał się do mieszkania swojej ciężko chorej matki. Wyniósł stamtąd… kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę i pralkę, które chciał sprzedać.

AGNIESZKA JASKULSKA

jedynka

Wojciech N. nie ma za grosz sumienia. Kiedy jego umierająca mama trafiła do hospicjum, nie przejął się zbytnio. Jednak nie mógł pogodzić się z tym, że to jego brat opiekuje się mieszkaniem matki. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podzielić majątek, nie czekając na to, co dostanie w spadku.
Mężczyzna najpierw ukradł klucze do mieszkania matki w Wawrze. Później włamał się do niego dwa razy tego samego dnia. Nie krył się nawet przed sąsiadami, którzy po cichu obserwowali, jak rodzony syn okrada matkę, kiedy ta umiera w hospicjum. 45-latek bez skrupułów wyniósł stamtąd kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę i pralkę.

Rodzina szybko odkryła kradzież i zgłosiła sprawę policjantom z Wawra. Poinformowała stróżów prawa o tym, że z mieszkania zginął sprzęt AGD. – Zawiadamiający wskazał konkretną osobę i wytłumaczył, dlaczego może być ona odpowiedzialna za dokonanie tych przestępstw – wyjaśnia komisarz Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej Praga-Południe. Bliscy podejrzewali, że to właśnie Wojciech N. najpierw ukradł klucze do mieszkania ciężko chorej matki, a potem włamał się do lokalu. – Świadkowie potwierdzili, że widzieli tego mężczyznę, jak w ciągu dnia dwukrotnie wynosił sprzęty z domu – potwierdza komisarz Węgrzyniak.

Na miejscu włamania pojawili się policjanci, którzy od razu zauważyli kręcącego się w pobliżu budynku Wojciecha N. Prawdopodobnie mężczyzna planował ukraść z mieszkania kolejne rzeczy. – Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka i zabezpieczyli skradzione klucze – mówi komisarz Węgrzyniak. – Mężczyzna przyznał się, że to on odpowiada za dokonane przestępstwa. Twierdził, że potrzebował tych rzeczy, aby móc je sprzedać na złomie, bo brakowało mu pieniędzy – dodaje komisarz.

Wojciech N. trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.  Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

  • Sanders says:

    Pewno chciał spieniężyć towar na pochówek mamy.

One thought on “Okradł umierającą matkę”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl