Okradł umierającą matkę

Jego mama umiera, a on myśli tylko o pieniądzach! 45-letni Wojciech N. dwa razy włamał się do mieszkania swojej ciężko chorej matki. Wyniósł stamtąd… kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę i pralkę, które chciał sprzedać.

AGNIESZKA JASKULSKA

jedynka

Wojciech N. nie ma za grosz sumienia. Kiedy jego umierająca mama trafiła do hospicjum, nie przejął się zbytnio. Jednak nie mógł pogodzić się z tym, że to jego brat opiekuje się mieszkaniem matki. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podzielić majątek, nie czekając na to, co dostanie w spadku.
Mężczyzna najpierw ukradł klucze do mieszkania matki w Wawrze. Później włamał się do niego dwa razy tego samego dnia. Nie krył się nawet przed sąsiadami, którzy po cichu obserwowali, jak rodzony syn okrada matkę, kiedy ta umiera w hospicjum. 45-latek bez skrupułów wyniósł stamtąd kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę i pralkę.

Rodzina szybko odkryła kradzież i zgłosiła sprawę policjantom z Wawra. Poinformowała stróżów prawa o tym, że z mieszkania zginął sprzęt AGD. – Zawiadamiający wskazał konkretną osobę i wytłumaczył, dlaczego może być ona odpowiedzialna za dokonanie tych przestępstw – wyjaśnia komisarz Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej Praga-Południe. Bliscy podejrzewali, że to właśnie Wojciech N. najpierw ukradł klucze do mieszkania ciężko chorej matki, a potem włamał się do lokalu. – Świadkowie potwierdzili, że widzieli tego mężczyznę, jak w ciągu dnia dwukrotnie wynosił sprzęty z domu – potwierdza komisarz Węgrzyniak.

Na miejscu włamania pojawili się policjanci, którzy od razu zauważyli kręcącego się w pobliżu budynku Wojciecha N. Prawdopodobnie mężczyzna planował ukraść z mieszkania kolejne rzeczy. – Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka i zabezpieczyli skradzione klucze – mówi komisarz Węgrzyniak. – Mężczyzna przyznał się, że to on odpowiada za dokonane przestępstwa. Twierdził, że potrzebował tych rzeczy, aby móc je sprzedać na złomie, bo brakowało mu pieniędzy – dodaje komisarz.

Wojciech N. trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.  Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

One thought on “Okradł umierającą matkę

  • 16 października 2016 o 12:35
    Permalink

    Pewno chciał spieniężyć towar na pochówek mamy.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.