Jesienne bukiety

W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jodłowej jest miejsce nie tylko na książki. Przedszkolaki mają tu również ciekawe zajęcia i warsztaty edukacyjne. Niedawno maluchy z sąsiedniego Przedszkola nr 3 w zaprzyjaźnionej placówce poznawały skarby jesieni.

pn3

Bibliotekę odwiedziły grupy starszych przedszkolaków, czyli Motylki i Pszczółki, bo i zajęcia nie były najłatwiejsze. Ze specjalnie przygotowanych, własnoręcznie zebranych skarbów jesieni – kolorowych liści, jarzębiny, gałązek ozdobnych krzewów – dzieci pod okiem kierownik biblioteki Krystyny Pawłowskiej i swoich wychowawczyń Hanny Firląg, Grażyny Marczak i Iwony Krawczyk wykonywały przepiękne jesienne bukiety. Małe rączki sprawnie zawijały dziesiątki kolorowych liści, tworząc różyczki i urocze bukieciki, które tego dnia ucieszyły każdąmamę.Warsztaty, jak zawsze w bibliotece, poprzedziła lektura opowieści i wierszy o jesieni i zmianach, jakie obserwujemy w przyrodzie wraz z nadejściem kolejnych pór roku, a zakończyły je wyczekiwane z niecierpliwością przez dzieci zagadki z nagrodami.

– Zawsze chętnie korzystamy z oferty zajęć dla dzieci przygotowanych  przez bibliotekę i panią Krysię –mówią wychowawczynie z placówki przy ul. Jodłowej. – Jest to ciekawe urozmaicenie zajęć, które odbywają się na co dzień w przedszkolu, a także okazja dla dzieci, by od najmłodszych lat zaprzyjaźnić się z biblioteką i książkami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.