Kolejny protest przeciwko smrodowi

Zdesperowani mieszkańcy Otwocka i okolic planują kolejny protest przeciw uciążliwym instalacjom śmieciowym (składowisku Sater i zakładowi Lekaro). Tym razem blokada Szosy Lubelskiej ma się odbyć w najbliższy piątek i w sobotę.

pn1

Zmęczeni życiem w smrodzie ludzie nie widzą już innego sposobu, aby zwrócić uwagę włodarzy na śmieciowy problem. Stąd ich wzmożone protesty.

– Jeżeli uciążliwości powodowane przez firmy śmieciowe nie zmaleją, to nie będziemy mieć innego wyjścia. Został nam jeszcze protest w sejmie – mówią mieszkańcy.

W piątek, 14 października organizatorzy protestu złożyli pismo z informacją o manifestacji do wójta Wiązowny.
Jeśli do poniedziałku nikt nie wniesie zastrzeżeń, protest się odbędzie. Do czasu zamknięcia tego numeru
„Linii”nie udało nam się potwierdzić, czy jakieś uwagi zostały zgłoszone.

Utrudnień w ruchu można się spodziewać w piątek, 21 października, w godz. od 16 do 20 oraz w sobotę, 22 października w godz. od 11 do 14. Podobnie jak poprzednim razem mieszkańcy będą blokować drogę na 14. i 16. kilometrze, czyli tam, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Jest to przejście na wysokości drogi do Glinianki i skrzyżowania z ul. Narutowicza, drugie znajduje się przy wyjeździe z Gliny na K17.

Będzie to już drugi protest na Trasie Lubelskiej. Wcześniej mieszkańcy trzykrotnie publicznie manifestowali na ulicach Otwocka.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl