Kolejny protest przeciwko smrodowi

Zdesperowani mieszkańcy Otwocka i okolic planują kolejny protest przeciw uciążliwym instalacjom śmieciowym (składowisku Sater i zakładowi Lekaro). Tym razem blokada Szosy Lubelskiej ma się odbyć w najbliższy piątek i w sobotę.

pn1

Zmęczeni życiem w smrodzie ludzie nie widzą już innego sposobu, aby zwrócić uwagę włodarzy na śmieciowy problem. Stąd ich wzmożone protesty.

– Jeżeli uciążliwości powodowane przez firmy śmieciowe nie zmaleją, to nie będziemy mieć innego wyjścia. Został nam jeszcze protest w sejmie – mówią mieszkańcy.

W piątek, 14 października organizatorzy protestu złożyli pismo z informacją o manifestacji do wójta Wiązowny.
Jeśli do poniedziałku nikt nie wniesie zastrzeżeń, protest się odbędzie. Do czasu zamknięcia tego numeru
„Linii”nie udało nam się potwierdzić, czy jakieś uwagi zostały zgłoszone.

Utrudnień w ruchu można się spodziewać w piątek, 21 października, w godz. od 16 do 20 oraz w sobotę, 22 października w godz. od 11 do 14. Podobnie jak poprzednim razem mieszkańcy będą blokować drogę na 14. i 16. kilometrze, czyli tam, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Jest to przejście na wysokości drogi do Glinianki i skrzyżowania z ul. Narutowicza, drugie znajduje się przy wyjeździe z Gliny na K17.

Będzie to już drugi protest na Trasie Lubelskiej. Wcześniej mieszkańcy trzykrotnie publicznie manifestowali na ulicach Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.