Nowa szefowa biblioteki

Od 3 października Miejską Biblioteką Publiczną w Otwocku kieruje Anna Kwaśniewska.Nowa dyrektor zamierza, nie zapominając o podstawowej funkcji biblioteki, stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i rozwijać swoje pasje.

pn2

Anna Kwaśniewska mieszka w Dąbrówce, z wykształcenia jest pedagogiem i specjalistą w zakresie zarządzania. Wcześniej pracowała w instytucjach i placówkach oświatowych ukierunkowanych na rozwój osób dorosłych poprzez
podnoszenie ich kwalifikacji. Odpowiadała za planowanie, koordynację i realizację działań służących rozwojowi
placówki na rzecz odbiorcy. Opracowywała m.in. strategię marketingową i zarządzała pracą zespołu, czuwając nad jakością pracy.

-Moją rolą na stanowisku dyrektora będzie rzetelne realizowanie zadań biblioteki, ale również uważne wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców Otwocka. Jestem przekonana, że podjęcie przez placówkę nowych funkcji nie stanowi zagrożenia dla działań tradycyjnej biblioteki, a wykorzystanie mediów elektronicznych będzie ich uzupełnieniem.
Głównym celem będzie więc stworzenie miejsca służącego mieszkańcom, w którym zaproponujemy różne formy spędzania czasu wolnego i rozwoju społecznego, kulturalnego i informacyjnego – mówi nowa dyrektor.

Konkurs na szefa miejskiej biblioteki został ogłoszony na początku wakacji.Wpłynęło pięć ofert, a do dalszego etapu zakwalifikowały się cztery osoby. Komisja konkursowa rozmowy z kandydatami przeprowadziła 12 sierpnia, a prezydent Zbigniew Szczepaniak powołał nowego dyrektora dopiero 28września. Umowa z Anną Kwaśniewską została zawarta na cztery lata.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.