Ostanie ślubowanie

W ubiegły piątek, czyli w Dzień Edukacji Narodowej, w józefowskim Gimnazjum nr 1 tradycyjnie odbyły się święto szkoły i ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku uroczystościom towarzyszyły nadanie tytułów „Przyjaciela Gimnazjum” sześciorgu zasłużonym dla placówki mieszkańcom miasta oraz program artystyczny poświęcony jednej z łączniczek Armii Krajowej.

wt3

W związku z zapowiadaną likwidacją gimnazjów było to najprawdopodobniej ostatnie tego typu święto w józefowskiej szkole. Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania uczniów klas pierwszych. Ich reprezentanci przed sztandarem szkoły uroczyście przyrzekali, że będą służyć ojczyźnie rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem, dbać o dobre imię gimnazjum, szanować nauczycieli i wychowawców oraz solidnie wypełniać obowiązki ucznia.

Po ślubowaniu uwaga zebranych przeniosła się z młodzieży na dorosłych uczestników święta. Nagrodzono szczególnie zasłużone dla szkoły osoby. W tym roku tytuł „Przyjaciela Gimnazjum” i pamiątkowe odznaki otrzymali: Lidia Krupa, Lidia Piechucka, Joanna Kierska, Piotr Drozdowski, Paweł Kołodziej i Mateusz Lasocki.

Na koniec uroczystości gimnazjaliści przygotowali inscenizację poświęconą jednej z łączniczek AK, które są patronkami szkoły. W tym roku bohaterką programu była Barbara Kulińska-Żugajewicz (pseudonim „Zula”), uczestniczka Powstania Warszawskiego należąca do Samodzielnego batalionu brygadiera Czesława Mączyńskiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.