Tunel prawie gotowy

Kierowcy z niecierpliwością czekają na otwarcie tunelu w Międzylesiu. Wykonywane są właśnie ostatnie poprawki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Wawra i okolic będą mogli przejechać nowiutkim tunelem już 26 listopada.

wt2

Budowa tunelu i przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Międzylesiu od początku szła pełną parą. Realizację inwestycji za niemal 87 mln zł rozpoczęto dwa lata temu. Teraz tunel o długości ok. 80 m jest już prawie gotowy. Robione są właśnie ostatnie poprawki.

Drogowcy wylali asfalt, pomalowali pasy, zamontowali bariery energochłonne postawili latarnie, zrobili parkingi i ułożyli chodnik między ul. Mrówczą a ul. Patriotów, a także odbudowali wjazd na stację paliw od strony północnej.

Uporządkowano również tereny przy torach kolejowych. Zagospodarowywana jest zieleń. W wielu miejscach, m.in. w okolicy ul. Zwoleńskiej, posadzono ozdobne krzewy, a przy chodniku w okolicy centrum kultury i galerii handlowej
zasadzono klony.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, gotowe są również konstrukcje przy podziemnych przejściach dla pieszych, gdzie niedługo zostaną zamontowane windy np. dla matek z dziećmi – jedna znajduje się przy rondzie obok skrzyżowania ul.Dworcowej z ul.Żegańską, a druga – przy stacji PKP Międzylesie.

Po ostatnich poprawkach i uporządkowaniu terenu będzie przeprowadzona inwentaryzacja geodezyjna. Kiedy cała inwestycja zostanie dopięta na ostatni guzik, wykonawcę czekają jeszcze formalności, czyli odbiory techniczne. Jak zapewnia prowadząca inwestycję firma Strabag, tunel będzie przejezdny pod koniec listopada. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie on otwarty w sobotę, 26 listopada.

One thought on “Tunel prawie gotowy

  • 18 października 2016 o 14:06
    Permalink

    mogliby puścić chociaż karetki, trochę głupio to wygląda, że wszystko gotowe, robót żadnych innych niż dopieszczanie roślin wokół tunelu nie widać, a oddanie 26 listopada, czy naprawdę potrzeba 39 dni na te bzdurne formalności? Kazik śpiewał kilka lat temu „biurokracja od czasów komuny rozrosła się trzykrotnie” a robić, tak mi się wydaje, że jakoś tak nie ma komu, typowa urzędowa żenada…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.