Medale za miłość

Przeżyli wspólnie 50 albo 60 lat.W zdrowiu i chorobie, w radości i cierpieniu,w bogactwie i niedostatku – zawsze razem. 23 pary małżeńskie z Józefowa, obchodzące Złote lub Diamentowe Gody, zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

wt1

Dziennikarz zapytał kiedyś jedno z małżeństw z długim stażem, jaka jest recepta na udane życie po ślubie. Para odpowiedziała: „Pobieraliśmy się w czasach, w których gdy coś się zepsuło – to się to naprawiało, a nie wymieniało
na nowe”. Coś w tym jest! Za tę anegdotę, opowiedzianą podczas jubileuszu Złotych Godów, prowadzący
uroczystość Ryszard Nowaczewski otrzymał gromkie brawa. Za to małżeństwa, które przybyły do Gimnazjum
nr 1 (22 pary świętowały jubileusz 50-lecia, jedna para – 60-lecia) doczekały się słów uznania za nieustanną
chęć budowania wzajemnej więzi i codzienne umacnianie swoich związków, nawet mimo przeciwności.

– „Małżeństwo to diament szlifowany całe życie” – cytował ks. Antoniego Regulskiego burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski, wznosząc toast za zdrowie i pomyślność małżonków.

– Dziś na uroczystości Złotych Godów zebrały się najcenniejsze józefowskie brylanty. Życzę wszystkim, aby świecili takim pięknym, wspólnym blaskiem przez długie lata – mówił burmistrz Józefowa.

Po życzeniach od władz miasta świętujące pary otrzymały okolicznościowe medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta RP. Andrzej Duda wystosował do jubilatów list, który odczytał wiceburmistrz Marek Banaszek.

Po części oficjalnej przyszedł czas na chwile relaksu podczas programu artystycznego. W utworach operetkowych
i sentymentalnych wystąpili m.in. Natalia Kowalenko, Justyna Reczeniedi i Piotr Rafałko. Uroczystość poprowadził, nawiązując do najlepszych tradycji polskiej konferansjerki, gdzie sama zapowiedź kolejnych utworów jest numerem artystycznym, Ryszard Nowaczewski. Nasza redakcja również przyłącza się do życzeń jeszcze wielu tak wspaniałych rocznic!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.