Minibusem dojedziesz do Centrum

Mamy świetną wiadomość dla pasażerów dojeżdżających do Warszawy prywatnymi liniami autobusowymi! Minibus będzie mógł zatrzymywać się na miejskich przystankach w centrum stolicy do 31 grudnia 2017 r., a nie jak wcześniej zdecydowały władze Warszawy, tylko do końca tego roku.

Prywatni przewoźnicy mogą korzystać z przystanków w centrum Warszawy do końca roku

O rewolucyjnych zmianach, jakie czekały prywatne linie autobusowe, pisaliśmy na naszych łamach w  styczniu br. Stołeczni radni rozpoczęli wtedy walkę o to, aby autobusy nie mogły wjeżdżać do centrum Warszawy. Zdecydowali wtedy, że m.in. autobusy Minibus kursować będą do stolicy na starych zasadach tylko do końca bieżącego roku, a od stycznia 2017 r. prywatna linia nie będzie mogła zatrzymywać się na miejskich przystankach w Centrum. Oznaczało to duże straty i utrudniony dojazd do pracy dla wielu mieszkańców takich miejscowości jak Karczew czy Otwock. Korzystają oni z usług Minibusa, który jeździ szybko i z przyzwoitą częstotliwością.

Stołeczni radni chcieli pozbyć się prywatnych przewoźników z centrum stolicy. Pomysł ten jednak nie wejdzie w życie. Niedawno znowelizowano ustawę o publicznym transporcie, dzięki której prywaciarze dostali zielone światło na wjazd do Centrum jeszcze przez następny rok. – Na początku października otrzymaliśmy pismo z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, w którym poinformowano nas, że zgodnie z nowymi przepisami auto- busy Minibus będą mogły zatrzymywać się w Centrum aż do końca 2017 r. – zapewnia Tadeusz Pleskot, współwłaściciel Minibusa. – Jednym słowem nasze autobusy będą kursowały tak jak do tej pory – podkreśla Pleskot.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.