Pediatria znów pod lupą

Do połowy listopada NFZ będzie po raz kolejny kontrolował oddział pediatrii otwockiego szpitala przy ul. Batorego. – Chcemy sprawdzić, czy kontrakt jest realizowany w sposób prawidłowy – tłumaczy rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu.

SYLWIA WYSOCKA

szpital

Kontrola przeprowadzona na oddziale pediatrycznym równo rok temu wykazała nieprawidłowości w rozliczaniu tzw. hospitalizacji jednodniowych.
W wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolnego NFZ zakwestionował nienależnie przekazaną kwotę 253 552 zł i nałożył na placówkę karę umowną o łącznej wysokości 57 501 zł. Co ma wykazać obecna kontrola? Czy związana jest ona z nieprawidłowościami sprzed roku, czy raczej z  wakacyjnymi przerwami w pediatrii?

– Co jakiś czas docierały do nas różne informacje na temat otwockiego oddziału pediatrii – mówi Piotr Kalinowski z zespołu prasowego mazowieckiego NFZ. – Dlatego trwa tam kontrola. Chcemy sprawdzić, w jaki sposób realizowana jest umowa, którą szpital z nami zawarł. Sprawdzane są też bieżące warunki udzielania świadczeń na oddziale – tłumaczy.

Wyniki kontroli poznamy po jej zakończeniu w drugiej połowie listopada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.