Największa szkoła czeka na nowe boiska

Marzenia „Dwunastki” o nowoczesnym kompleksie sportowym mogą się spełnić. Potrzeba „tylko” 650 tys. zł, aby za rok uczniowie mogli korzystać z nowych obiektów, takich jak te, które powstały przy SP nr 1 i SP nr 5.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

sp12

Do Szkoły Podstawowej nr 12 uczęszcza najwięcej uczniów, ale nie mają oni dobrych warunków, aby ćwiczyć podczas lekcji WF-u na świeżym powietrzu. Miejsce do budowy boisk i bieżni jest. Potrzebne są tylko pieniądze. Z wnioskiem o zbudowanie w przyszłym roku kompleksu sportowego na terenie „Dwunastki” zwrócili się do rady miasta rodzice uczniów. Był on omawiany na posiedzeniu komisji oświaty, kiedy zgłaszano propozycje inwestycji do zrealizowania w 2017 roku.

Koncepcja budowy nowego kompleksu sportowego już jest. Zakłada ona powstanie dwóch boisk wielofunkcyjnych (do siatkówki i koszykówki) oraz czterotorowej bieżni z zeskokiem. Radni z komisji oświaty zaproponowali, aby jeszcze w tym roku przeznaczyć na ten cel 230 tys. zł. Jest to zwrot środków z Ministerstwa Sportu w związku ze zrealizowanymi inwestycjami sportowymi w SP nr 1 i SP nr 5 (miasto ubiegało się o ich dofinansowanie). Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia (łącznie z projektem) wynosi 650 tys. zł. Jeśli tylko rada miasta zdecyduje o zabezpieczeniu na ten cel pieniędzy w budżecie, realizacja inwestycji sportowej nastąpi już w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.