Pijana, jechała po piwo

Miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, kiedy wsiadła za kierownicę nissana. Pojechała… po piwo do sklepu. Pijaną kobietę wracającą do domu zatrzymał inny kierowca.

AGNIESZKA JASKULSKA

pija

W nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 października po północy) 44-letnia mieszkanka Otwocka przyjechała nissanem do sklepu nocnego na Ługach. – Kupiła dwa piwa. Czuć było od niej woń alkoholu i niewyraźnie mówiła. Byłem zszokowany, kiedy zobaczyłem, że wsiada za kierownicę i odjeżdża z parkingu – tłumaczy Marcin Kraśniewski, otwocki radny, który udaremnił pijanej kobiecie dalszą jazdę.

Wszystko, co działo się w sklepie i na parkingu, zarejestrowały kamery. Kraśniewski nie miał wątpliwości, co robić. Pojechał za 44-latką. Nissan prowadzony przez kobietę jechał zygzakiem. – O całej sytuacji powiadomiłem dyżurnego otwockiej komendy, który szybko skierował w naszą stronę policyjny patrol – dodaje radny.

Na ul. Lecha Kraśniewski zajechał nissanowi drogę swoim autem. Kobieta próbowała uciec, ale po kilku chwilach na miejsce przybyli policjanci. Okazało się, że radny miał rację.

– Kobieta była nietrzeźwa. Potwierdziło to badanie, które wykazało, że miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – tłumaczy komisarz Andrzej Borowski z otwockiej komendy policji. 44-letniej mieszkance Otwocka grozi nie tylko do dwóch lat więzienia, ale również utrata prawa jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na wzorową postawę Marcina Kraśniewskiego, który zareagował szybko i zdecydowanie. On sam mówi wprost, że wobec pijanych kierowców nie można mieć skrupułów, bo często są oni sprawcami wypadków, także tych tragicznych w skutkach. – Nietrzeźwi kierowcy stanowią niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego – podkreśla komisarz Borowski.

– Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie przepisy, to powinniśmy powiadomić o tym policję. Od tego może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie. Pan Marcin, który dokonał obywatelskiego zatrzymania, wykazał się czujnością i odpowiedzialnością. Jego postawa stanowi wzór do naśladowania – chwali komisarz Borowski.

To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. O podobnej sprawie „Linia” informowała tydzień temu, opisując, jak 30-letni mężczyzna udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który urządził sobie pijacki rajd po otwockich ulicach.

4 komentarze do “Pijana, jechała po piwo

 • 27 października 2016 o 12:53
  Permalink

  Brawo! Nie ważne czy to radny, czy ktokolwiek inny. Trzeba reagować i powstrzymywać pijanych debili (nie można inaczej nazwać) stanowiacych zagrożenie dla niewinnych ludzi.

  Odpowiedz
 • 28 października 2016 o 10:44
  Permalink

  Brawo ja ostatnio udaremnilem jazde pod wplywem pewnej Pani na rynku w Karczewie i wezwalem policje z Karczewa i ………Panowie mundurowi przyjechali zobaczyli nawaloba Pania i powiedzieli jej zeby zadzwonila do domu po kogoś kto przyjedzie po samochód a jej samej zaproponowali odwiezienie do domu jak zapytalem czy zawioza Pania na izbe albo wykonaja badanie alkomatem do dostalem opr. Od Pana policjanta ze stwierdzeniem ze On wie co am robic.byli swiadkowie i chyba ta sprawa nie znajdzie zadnego finalu .Moze linia by sprawdzila czy odnotowano takie zdarzenie i czy wobec kierujacej wyciagnieto konsekwencje.

  Odpowiedz
 • 28 października 2016 o 23:22
  Permalink

  Dziwi mnie postawa pana Kraśniewskiego…
  Skoro widział pijaną kobietę , czuł od niej alkohol w sklepie, słyszał jak niewyraźnie mówiła to DLACZEGO pozwolił ,żeby odjechala samochodem z parkingu, przecież widział jak wsiada do samochodu.
  (tak podaje wiarygodna? – linia Otwocka). To jest wzorowa postawa obywatelska ? Czy rzeczywiście pan radny dokonał wzorowego zatrzymania ? Czy rzeczywiście policja twierdzi ,ze jego zachowanie było godne naśladowania ? Pikanterii całemu wydarzeniu dodaje linia Otwocka
  „(…) Na ul. Lecha Kraśniewski zajechał nissanowi drogę swoim autem. Kobieta próbowała uciec, ale po kilku chwilach na miejsce przybyli policjanci.(…) Rozumiem ,ze dogoniła ją policja i wynik obecności alkoholu, jest na podstawie badania krwi. Dobrze, ze policja ją złapała i Radny się na nią nie rzucił gdzieś na chodniku, lub tej ulicy gdzie jej zajechal drogę. Dobrze,ze jej nie szarpał 😉 , bo jeszcze przez swoja 'wzorową postawę’ miałby kłopoty za naruszenie cielesności i napaść w środku nocy. A w końcu RADNY powinien być wzorem dla mieszkańców…
  Linia Otwocka lepiej pisze plotki niż przedstawia fakty. 🙂
  No cóż, oby ten Pan Radny Kraśniewski przez swoją postawę, kiedyś komuś nie zrobił krzywdy. Policji Otwockiej i linii Otwockiej życzę , aby pochylała się z większą starannością nad sprawami obywateli , a nie reklamą Radnego, którego zachowanie pozostawia wiele do życzenia.

  Odpowiedz
 • 30 października 2016 o 11:17
  Permalink

  Pan M.K raczej nie jest godna osobą do naśladowania. Teraz oczy mydlii ludzią a sam….niech stróże prawa przedstawia prawdę.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.