Rondo czeka na patrona

Trwa plebiscyt na nazwę dla ronda zbudowanego w ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej nr 2. Na jedną z siedmiu propozycji mieszkańcy Józefowa mogą głosować do 30 października.

SYLWIA WYSOCKA

rondo

W połowie października miasto ogłosiło plebiscyt, w którym zaproponowano następujące nazwy: rondo imienia Bronisława Kowalskiego, rondo Żołnierzy Niezłomnych, rondo Wolności, rondo 25-lecia, rondo Przy Szkole, rondo imienia Ireny Sendlerowej, rondo imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego.

O tym, która z nich znajdzie się na tabliczce, zdecydują uczestnicy plebiscytu. Mogą nimi być wyłącznie mieszkańcy Józefowa (trzeba to poświadczyć, wpisując na karcie do głosowania swój adres zamieszkania). Głosować można do niedzieli, 30 października, ale tylko raz i na jedną z podanych nazw. Po zakończeniu plebiscytu i zliczeniu głosów wyniki zostaną opublikowane do 6 grudnia, a wśród uczestników głosowania zostaną rozlosowane upominki.

Głosować można:

  • drogą elektroniczną, wysyłając swoją propozycję wraz z danymi na adres: m.janczewska@jozefow.pl, w tytule e-maila wpisując „Nazwa dla Ronda”;
  • w formie papierowej, dostarczając głos do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Józefowie z dopiskiem na kopercie „Nazwa dla Ronda” lub poprzez wrzucenie kartki z głosem do specjalnej urny umieszczonej w BOK. Kartę do głosowania można wykonać samemu. Musi ona zawierać:wybraną nazwę ronda, imię i nazwisko głosującego oraz adres zamieszkania w Józefowie, telefon kontaktowy i/lub adres e-mail.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.