Odwiedzając groby bliskich wspomóż Hospicja!

Zbliża się listopadowy czas zadumy. Święto zmarłych jest okazją do odwiedzenia grobów bliskich, modlitwy, ale też zastanowienia się nad sensem życia i nieuchronnością śmierci. Listopad to także sam środek trwającej od października do grudnia Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”, która informuje, że hospicja to nie miejsce smutku i czekania na ostateczne pożegnanie, ale właśnie miejsce radości.

hospicjum

Hospicja starają się zapewnić nieuleczalnie chorym godność, uśmiech i obecność bliskich oraz zapewnić możliwość wykorzystania ostatnich dni życia jak najpełniej. Listopad jest miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych ale też o naszych pacjentach hospicyjnych.

Od wielu lat w tych dniach Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje kwesty przy cmentarzach na rzecz pacjentów Hospicjum Domowego Empatia i Hospicjum Stacjonarnego św. Patryka. OTOP wraz z wolontariuszami  pobliskich szkół w dniach 30-31 października i 1 listopada 2016 r. przed cmentarzem w Otwocku, Karczewie i Józefowie będzie zbierać fundusze, które pozwolą otoczyć opieką tych pacjentów, którzy z uwagi na limity stosowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie mieliby takiej szansy. Pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi ciągle przybywa i to nie tylko takich w podeszłym wieku ale niestety naszymi pacjentami są też ludzie bardzo młodzi, którzy pozostawiają często w trudnej sytuacji materialnej swoich małżonków i małe dzieci.  Dlatego też utworzyliśmy Fundusz Dzieci Osieroconych.

Aktualnie obejmujemy opieką 12 dzieci. Fundusz pomaga nam spełniać świąteczne marzenia dzieci, kupować  wyprawki szkolne oraz prezenty na dzień dziecka. Za zebrane  podczas zbiórek pieniądze kupujemy również sprzęt, który wypożyczamy bezpłatnie naszym podopiecznym w postaci taki jak łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, koncentratory  tlenu, a także dostarczamy im leki , środki dezynfekcyjne i materiały opatrunkowe.  Zapraszamy w dniach 30-31 października i 1 listopada 2016r. do wsparcia naszej działalności i pomoc naszym podopiecznym w tych trudnych dniach odchodzenia z tego świata.  Za każdy grosz z serca dziękujemy.

OTWOCKIE TOWARZYSTWO OPIEKI PALIATYWNEJ
Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000126492
ul. Żeromskiego 6, 05-400 Otwock
tel./fax: 22 719 42 80, e-mail:hospicjumotwock@wp.pl
NIP: 532-18-13-353

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.