Otwarcie tunelu już dziś!

Na otwarcie tunelu drogowego przy ul. Żegańskiej i Zwoleńskiej w Międzylesiu kierowcy czekali półtora roku. I nareszcie się doczekali! W piątek, 28 października wieczorem tunelem przejadą pierwsze samochody.

AGNIESZKA JASKULSKA

Nareszcie kierowcy mogą odetchnąć z ulgą! Na wawerskich ulicach będzie mniej korków, bo dzięki  tunelowi wybudowanemu przy stacji kolejowej w Międzylesiu podróżni nie będą musieli w godzinach komunikacyjnego szczytu czekać na przejazdach kolejowych. Zamykające się co kilka minut szlabany były prawdziwą zmorą nie tylko mieszkańców Wawra, ale również innych podróżnych próbujących przejechać przez dzielnicę. Ten koszmar nareszcie się skończył. Inwestycję wartą niemal 87 mln zł zakończono kilka tygodni temu. Pod koniec października wykonano już tylko ostatnie poprawki

– „Linia” pisała o tym na bieżąco. Wykonawcy udało się wcześniej zapiąć prawie wszystko na ostatni guzik. Prawie, bo na przejścia podziemne dla pieszych i windy od strony ul. Dworcowej i ul. Patriotów trzeba będzie jeszcze poczekać. Pod koniec listopada piesi będą mieli do dyspozycji przejście podziemne z wyjściem na peron stacji kolejowej.

Gotowy tunel drogowy w Międzylesiu w pierwszej kolejności obejrzały władze stolicy. Teraz przyszedł czas na kierowców.

– W piątek, 28 października o godz. 19 tunel drogowy pod linią kolejową w okolicy stacji PKP w Międzylesiu zostanie oficjalnie otwarty dla ruchu – informuje Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie.

– Prace przy przebudowie ul. Żegańskiej i Zwoleńskiej oraz budowie tunelu rozpoczęły się półtora roku temu. Cała inwestycja ma być gotowa w listopadzie, bo wtedy zostaną otwarte nowe przejścia podziemne dla pieszych pod ul. Patriotów i ul. Żegańską – tłumaczy Choińska. Koszt inwestycji, łącznie z odszkodowaniami za wykup gruntów, wyniósł ok. 148 mln zł. Jest to największa inwestycja w Wawrze w ostatnich latach. Projekt został sfinansowany przez władze stolicy.

Autobusy pojadą pod torami

W związku z otwarciem tunelu drogowego w Międzylesiu od soboty, 29 października, autobusy linii 119 i 147 pojadą zmienioną, ale już stałą trasą. Natomiast linia Z47 zostaje zlikwidowana.

Autobus linii 119 pojedzie trasą: Wiśniowa Góra – al. Dzieci Polskich – Żegańska – Mrówcza – tunel pod torami – Zwoleńska – Lucerny – Trakt Lubelski – Rakowiecka-Sanktuarium. Przystanki obowiązujące dla linii 119 w kierunku Wiśniowej Góry to: PKP Międzylesie 04 (w zatoce przy ul. Zwoleńskiej przed rondem na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i ul. Patriotów) oraz PKP Międzylesie 06 (na pasie ruchu ul. Żegańskiej za rondem na skrzyżowaniu przy ul. Żegańskiej i ul. Patriotów). Natomiast przystankami dla linii 119 w kierunku Rakowiecka-Sanktuarium są: PKP Międzylesie 05 (w zatoce przy ul. Żegańskiej przed rondem) oraz PKP Międzylesie 10 (na pasie ruchu przy ul. Mrówczej za rondem).

Autobus linii 147 pojedzie trasą: al. Dzieci Polskich – Żegańska – tunel pod torami – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Dworzec Wschodni (ul. Kijowska). W godzinach szczytu autobus dodatkowo będzie kursował w kierunku przystanku Torfowa, ul. Granicznej i Jana Pawła II. Przystanki dla linii 147 w kierunku przystanku Torfowa to: PKP Międzylesie 04 oraz PKP Międzylesie 06. Natomiast w kierunku Dworca Wschodniego obowiązują przystanki: PKP Międzylesie 05 i PKP Międzylesie 03 (na pasie ruchu przy ul. Zwoleńskiej)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.