Trzy godziny dla rodziny

Taką akcję trzeba promować i… naśladować! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma dla mieszkańców Karczewa ciekawą propozycję rodzinnego spędzania czasu. W każdą niedzielę przez trzy godziny mogą oni bezpłatnie korzystać z miejskiej hali sportowej.

SYLWIA WYSOCKA

pilka1

„Trzy godziny dla rodziny” to akcja skierowana do wszystkich mieszkańców Karczewa, którzy chcieliby poćwiczyć albo pograć w ulubioną grę w hali sportowej MOSiR-u przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. – Taka forma udostępniania hali i propagowania gier zespołowych jest z powodzeniem realizowana przez inne ośrodki sportowe – przyznaje w rozmowie z „Linią” Grzegorz Ankiewicz, kierownik do spraw sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– Zapraszamy do naszej hali w każdą niedzielę w godzinach 8-11. Jest ona przystosowana do uprawiania gier zespołowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna oraz tenis ziemny, i wyposażona w odpowiedni sprzęt. Wszystkim chętnym rozkładamy w hali to, co jest im potrzebne. Sprzęt udostępniamy bezpłatnie – zapewnia Ankiewicz.

Poranne niedzielne godziny akcji, której inicjatorką jest m.in. przewodnicząca karczewskiej rady miejskiej Danuta Trzaskowska, wynikają z faktu, że w innym czasie hala jest zajęta, np. wynajmowana komercyjnie. – Może to nie są najbardziej dogodne godziny do uprawiania sportu, ale po pierwsze nie możemy pozbawiać MOSIR-u możliwości wynajmowania hali, a po drugie nie powinno to odstraszać prawdziwych amatorów aktywnego trybu życia. Przecież wiele osób biega czy pływa w godzinach przedpołudniowych. Teraz mogą też pograć w hali – mówi Trzaskowska.

A Grzegorz Ankiewicz dodaje: – Mam nadzieję, że gdy ktoś złapie bakcyla, będzie z naszej hali korzystał co tydzień. To naprawdę niepowtarzalna okazja, by zebrać rodzinę i przyjaciół i pograć w ulubione gry – zachęca.

Aby mieć pewność rezerwacji terminu, najlepiej ustalić to, dzwoniąc pod numer tel. 602 335 493.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.