Trzy godziny dla rodziny

Taką akcję trzeba promować i… naśladować! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma dla mieszkańców Karczewa ciekawą propozycję rodzinnego spędzania czasu. W każdą niedzielę przez trzy godziny mogą oni bezpłatnie korzystać z miejskiej hali sportowej.

SYLWIA WYSOCKA

pilka1

„Trzy godziny dla rodziny” to akcja skierowana do wszystkich mieszkańców Karczewa, którzy chcieliby poćwiczyć albo pograć w ulubioną grę w hali sportowej MOSiR-u przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. – Taka forma udostępniania hali i propagowania gier zespołowych jest z powodzeniem realizowana przez inne ośrodki sportowe – przyznaje w rozmowie z „Linią” Grzegorz Ankiewicz, kierownik do spraw sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– Zapraszamy do naszej hali w każdą niedzielę w godzinach 8-11. Jest ona przystosowana do uprawiania gier zespołowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna oraz tenis ziemny, i wyposażona w odpowiedni sprzęt. Wszystkim chętnym rozkładamy w hali to, co jest im potrzebne. Sprzęt udostępniamy bezpłatnie – zapewnia Ankiewicz.

Poranne niedzielne godziny akcji, której inicjatorką jest m.in. przewodnicząca karczewskiej rady miejskiej Danuta Trzaskowska, wynikają z faktu, że w innym czasie hala jest zajęta, np. wynajmowana komercyjnie. – Może to nie są najbardziej dogodne godziny do uprawiania sportu, ale po pierwsze nie możemy pozbawiać MOSIR-u możliwości wynajmowania hali, a po drugie nie powinno to odstraszać prawdziwych amatorów aktywnego trybu życia. Przecież wiele osób biega czy pływa w godzinach przedpołudniowych. Teraz mogą też pograć w hali – mówi Trzaskowska.

A Grzegorz Ankiewicz dodaje: – Mam nadzieję, że gdy ktoś złapie bakcyla, będzie z naszej hali korzystał co tydzień. To naprawdę niepowtarzalna okazja, by zebrać rodzinę i przyjaciół i pograć w ulubione gry – zachęca.

Aby mieć pewność rezerwacji terminu, najlepiej ustalić to, dzwoniąc pod numer tel. 602 335 493.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.