Zmiany przy cmentarzach

Uwaga kierowcy! Na drogach przy cmentarzach w Otwocku i Józefowie zmieni się organizacja ruchu. Dzięki temu odwiedzający groby łatwiej dojadą na nekropolie. Natomiast od piątku, 28 października, trwa policyjna akcja, dzięki której na ulicach jest bezpieczniej.

AGNIESZKA JASKULSKA

zzz

Wiele osób na cmentarze w powiecie otwockim dotrze samochodem. Jednak więcej aut oznacza również większe problemy z parkowaniem w okolicy nekropolii. Dotyczy to szczególnie Otwocka i Józefowa, gdzie bardzo dużo osób odwiedza rodzinne groby. Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, w czasie Wszystkich Świętych zmieni się tam organizacja ruchu.

 – W rejonie cmentarza przy ul. Andriollego w Otwocku, na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Narutowicza, został wprowadzony ruch jednokierunkowy – mówi asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Zmiany obowiązują od niedzieli, 30 października, od godz. 7, aż do środy, 2 listopada, do godz. 7 – tłumaczy.

Podobnie będzie w Józefowie. Jednak zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone tylko we wtorek, 1 listopada. – Na odcinku ul. Puszkina oraz ulicy bez nazwy znajdującej się przy cmentarzu w Józefowie również wprowadzono ruch jednokierunkowy – wyjaśnia asp. sztab. Durlik. I przypomina kierowcom, aby zwracali uwagę na znaki drogowe i słuchali poleceń funkcjonariuszy, którzy patrolują okolice cmentarza.

W piątek, 28 października rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 216”. Nad porządkiem i bezpieczeństwem w mieście czuwają nie tylko funkcjonariusze, ale i inne służby, m.in. strażnicy miejscy i harcerze. – Policjanci patrolują ulice, komunikację miejską oraz okolice cmentarzy – podkreśla asp. sztab. Sylwia Durlik. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy są trzeźwi i nie przekraczają dozwolonej prędkości, oraz czy dzieci są przewożone w bezpieczny sposób. Asp. sztab. Durlik podkreśla, że funkcjonariusze wykorzystują policyjne wideorejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach. Dlatego kierowcy powinni nie tylko zdjąć nogę z pedału gazu, ale również zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów i nie parkować byle jak i byle gdzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.