Bezpieczniej na drogach

W tym roku akcja trwała aż sześć dni. Mimo że na drogach Mazowsza doszło do ok. 700 wypadków i kolizji oraz zatrzymano 107 nietrzeźwych kierowców, to w powiecie otwockim i Wawrze było znacznie spokojniej i bezpieczniej.

znicz

AGNIESZKA JASKULSKA

Wielu mieszkańców w okresie Wszystkich Świętych wyjechało za miasto na groby bliskich. Od piątku policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Znicz 2016” na terenie całego kraju, również w regionie otwockim. – Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, a także na trasach wjazdowych i wyjazdowych – mówi asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, i kontrolowali ich trzeźwość, a także stan techniczny pojazdów
i sposób przewożenia dzieci – podkreśla asp. sztab. Durlik.

Podczas akcji „Znicz 2016” policjanci wykorzystywali m.in. wideorejestratory i alkoscany, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach. – Na Mazowszu doszło do 643 kolizji i 35 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 40 zostało rannych. Zatrzymano 107 pijanych kierowców – wylicza Sylwia Durlik.

– W powiecie otwockim było znacznie bezpieczniej. Policyjna akcja „Znicz 2016” trwała dłużej niż w ubiegłym roku. Otwoccy policjanci od piątku (28 października) do środy (2 listopada) odnotowali 28 kolizji i dwa wypadki, w których zostały ranne cztery osoby. Zatrzymano również dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Natomiast rok temu miało miejsce 21 kolizji i zatrzymano sześciu kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu – dodaje asp. sztab. Durlik. Jeszcze spokojniej było na wawerskich drogach, gdzie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl