Bezpieczniej na drogach

W tym roku akcja trwała aż sześć dni. Mimo że na drogach Mazowsza doszło do ok. 700 wypadków i kolizji oraz zatrzymano 107 nietrzeźwych kierowców, to w powiecie otwockim i Wawrze było znacznie spokojniej i bezpieczniej.

znicz

AGNIESZKA JASKULSKA

Wielu mieszkańców w okresie Wszystkich Świętych wyjechało za miasto na groby bliskich. Od piątku policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Znicz 2016” na terenie całego kraju, również w regionie otwockim. – Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, a także na trasach wjazdowych i wyjazdowych – mówi asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, i kontrolowali ich trzeźwość, a także stan techniczny pojazdów
i sposób przewożenia dzieci – podkreśla asp. sztab. Durlik.

Podczas akcji „Znicz 2016” policjanci wykorzystywali m.in. wideorejestratory i alkoscany, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach. – Na Mazowszu doszło do 643 kolizji i 35 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 40 zostało rannych. Zatrzymano 107 pijanych kierowców – wylicza Sylwia Durlik.

– W powiecie otwockim było znacznie bezpieczniej. Policyjna akcja „Znicz 2016” trwała dłużej niż w ubiegłym roku. Otwoccy policjanci od piątku (28 października) do środy (2 listopada) odnotowali 28 kolizji i dwa wypadki, w których zostały ranne cztery osoby. Zatrzymano również dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Natomiast rok temu miało miejsce 21 kolizji i zatrzymano sześciu kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu – dodaje asp. sztab. Durlik. Jeszcze spokojniej było na wawerskich drogach, gdzie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.