Ma, na co zasłużył

O zaniedbanym i zapomnianym grobie pułkownika Wojciecha Kwiatkowskiego, kawalera Orderu Virtuti Militari i uczestnika obu wojen światowych pochowanym na otwockim cmentarzu, pisaliśmy przed trzema laty. Teraz wiarus ma wreszcie solidną mogiłę.

PRZEMEK SKOCZEK

Trafiłem tam zupełnie przypadkiem i poruszył mnie widok tej zaniedbanej mogiły, zarośniętej do kolan chwastami. Dziadek leży blisko grobu tego oficera, więc zawsze zachodzimy i zapalamy świeczkę, ale warto byłoby się tą mogiłą wreszcie zająć, bo to bardzo smutny widok” – opowiadał nam w 2013 roku nasz Czytelnik Ryszard Kamiński z Karczewa.

Opisaliśmy temat, zainteresowaliśmy nim kilka osób. Dość szybko wyrwano chwasty a starą zardzewiałą tabliczkę zastąpiła nowa, która zawisła na krzyżu przy ziemnej mogile. Teraz w jej miejscu jest już prosty, ale solidny pomnik. A na nim jedyne, co o zapomnianym żołnierzu wiemy: „Wojciech Kwiatkowski, ps. Poraj, urodzony w 1892 roku, zmarły w 1974, żołnierz II Brygady Legionów, uczestnik obu wojen światowych, członek ZWZ AK, odznaczony Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych i innymi odznaczeniami”.

Nowy pomnik to zasługa Krzysztofa Mocha, właściciela firmy Granit, proboszcza Bogdana Sankowskiego z parafii pw. św. Wincentego à Paulo oraz kierownika cmentarza Janusza Kurlabskiego. Idealny prezent na 1 listopada.

granit-budowlanka-2014

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.