Zielone światło na Trakcie Brzeskim

Na skrzyżowaniu Traktu Brzeskiego z ul. Fabryczną będzie bezpieczniej! Niebawem zakończy się tam budowa sygnalizacji świetlnej. Kierowcy zyskają dwa pasy, a przystanek autobusowy „Fabryczna” zmieni się nie do poznania.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się pod koniec listopada
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się pod koniec listopada

Drogowcy ułożyli już okablowanie i wybudowali specjalne przepusty na instalację elektryczną. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, rozpoczęły się także roboty drogowe polegające na remoncie chodnika i poprawie jezdni. Zostaną również ustawione słupy i zawieszone sygnalizatory. Sygnalizacja świetlna ułatwi życie kierowcom. Dzięki temu prawdopodobnie zostanie przywrócony wyjazd z ul. Fabrycznej w lewo,
w kierunku centrum Warszawy.

– Obecnie wyjazd z całego osiedla jest utrudniony przez duży ruch na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Po zmianach wlot ul. Fabrycznej będzie miał dwa pasy, jeden do skrętu w prawo, drugi w lewo – tłumaczy Mikołaj Pieńkos z ZDM. Sygnalizacja zastąpi światła istniejące na przejściu dla pieszych, które znajduje się w okolicy. Zostanie ono przesunięte bliżej skrzyżowania. – Piesi będą mogli przekroczyć jezdnię równocześnie z pojazdami skręcającymi z ul. Fabrycznej w stronę centrum – podkreśla Pieńkos.

Na tym nie koniec, bo zmiany wpłyną również na komunikację miejską. Trasa miejskich autobusów jadących w kierunku centrum zostanie wydłużona i zyska nowy wygodny przystanek „Fabryczna”.

– Wybudujemy również nowy chodnik prowadzący od przejścia dla pieszych do przystanku – zapewnia zarząd dróg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się pod koniec listopada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.