Boiska nie tylko dla uczniów

Obiekty sportowe na terenach otwockich szkół są wreszcie ogólnodostępne dla mieszkańców. Z boisk, bieżni czy skoczni do skoku w dal można teraz korzystać po lekcjach oraz w weekendy. Trzeba tylko wcześniej zgłosić się do wybranej placówki.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

pilka

Wybudowane w tym roku nowoczesne kompleksy sportowe na terenie SP nr 1, SP nr 5 i Gimnazjum nr 2 są otwarte dla mieszkańców po zakończeniu szkolnych zajęć. Do tej pory nie można było korzystać z nich po lekcjach, bo problem stanowiło to, kto będzie ponosił odpowiedzialność za bezpieczeństwo przebywających tam osób. Na prośbę mieszkańców udało się jednak stworzyć regulaminy korzystania z boisk i innych obiektów sportowych, dzięki czemu będą one teraz służyły nie tylko uczniom. Choć jest przy tym trochę formalności.

Chcąc przyjść i zagrać z dzieckiem w piłę, rodzic musi wcześniej zgłosić telefonicznie (lub osobiście) w danej szkole chęć korzystania z boiska i potwierdzić, że zapoznał się z obowiązującym regulaminem. Jest on dostępny na stronach internetowych placówek, urzędu miasta oraz na tablicy na ścianie budynku szkoły (w SP nr 5). W przypadku SP nr 1 można korzystać z obiektów sportowych tylko w dni powszednie, po zgłoszeniu grupy u kierownika administracyjno-gospodarczego szkoły do godziny 16 i pisemnym potwierdzeniu zaakceptowania warunków regulaminu boisk przez osobę biorącą odpowiedzialność za grupę. Musi ona jeszcze wpisać do grafiku znajdującego się u dozorcy swoje dane personalne i czas użytkowania boisk.

Obiekty sportowe dostępne są bezpłatnie. Osoby niepełnoletnie powinny z nich korzystać pod nadzorem dorosłych. Na sesji rady miasta, która odbyła się 4 listopada, radni przyjęli stanowisko, aby dzieciom udostępnione zostały także place zabaw na terenie miejskich przedszkoli po zakończeniu zajęć w placówkach.

  • SP nr 1 – obiekt dostępny od poniedziałku do piątku, w godz. 17-20, tel. 22 779 24 14
  • SP nr 5 – obiekt dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 16-21 oraz w dni wolne od pracy w godzinach 8-21, tel. 22 779 29 45
  • Gimnazjum nr 2- obiekt dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 16-22 oraz w soboty w godzinach 8-22, tel. 22 788 88 30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.