Są pieniądze na drogi

Miliony na lokalne drogi z rządowego programu zostały przyznane. Na wstępnej liście szczęśliwców, którzy skorzystają z dofinansowania, znaleźli się m.in. powiat otwocki oraz gminy Celestynów, Wiązowna i Otwock.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

remont

O dofinansowanie drogowych inwestycji w przyszłym roku walczyło 213 projektów zło-żone przez gminy i powiaty województwa mazowieckiego. Wśród nich są też wnioski złożone przez powiat otwocki, Wiązownę, Celestynów i Otwock. 31 października ogłoszono wstępną listę rankingową 124 projektów ubiegających się o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” (tzw. schetynówki). Powiat otwocki i nasze gminy mają duże szanse na rządową pomoc finansową. Tym bardziej, że ich projekty znalazły się w setce szczęśliwców.

Celestynów ubiega się o pieniądze na przebudowę ul. Krasińskiego w Starej Wsi, Wiązowna – o dofinansowanie budowy drogi w Boryszewie, powiat – o wsparcie na budowę kolejnego odcinka drogi, który połączy Celestynów z Otwockiem (od Pogorzeli do ul. Armii Krajowej), oraz fragmentu drogi w Boryszewie (gm. Wiązowna), a Otwock – o pieniądze na ul. Generalską i ul. Danuty. Inwestycje mają być zrealizowane w 2017 roku.

Na wstępnej liście rankingowej jest 37 projektów powiatowych i 87 gminnych. Inwestycje, które dostały najwięcej punktów, mają szansę na rządowe dofinansowanie. Ostateczna lista rankingowa będzie ogłoszona do 30 listopada. Do 31 grudnia wojewoda mazowiecki przedstawi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, które może wynieść maksymalnie 3 mln zł.

Przy ocenie wniosków pod uwagę były brane następujące kryteria: podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwój spójnej sieci dróg publicznych, poprawa dostępności komunikacyjnej, współpraca w zakresie dofinansowania, kontynuacja zadania.

Inwestycje, które walczą o dofinansowanie

 • Powiat otwocki na przebudowę ciągu dróg powiatowych w Otwocku, Pogorzeli i Starej Wsi – wnioskowany koszt dofinansowania to 997 tys. zł – 20. miejsce na liście.
 • Powiat otwocki na przebudowę drogi powiatowej w gminie Wiązowna w miejscowości Boryszew – 1 mln 97 tys. zł – 36. miejsce na liście.
 • Gmina Celestynów na przebudowę ul. Krasińskiego w miejscowości Stara Wieś – 386 tys. zł – 75. miejsce na liście.
 • Gmina Wiązowna – budowa drogi gminnej w miejscowości Boryszew – 366 tys. zł – 35. miejsce na liście.
 • Otwock – budowa ul. Generalskiej w Otwocku na odcinku od skrzyżowania ul. Kuklińskiego i Fieldorfa do ul. Danuty i rozbudowa ul. Danuty w Otwocku w kierunku ul. Generalskiej – 695 tys. zł – 57. miejsce na liście.

One thought on “Są pieniądze na drogi

 • 10 listopada 2016 o 22:03
  Permalink

  no i dobrze. Wreszcie bazanty i zajace na Generalskiej beda mialy dobra nawierzchnie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.