Strzelcy czekają na schron

Kiedyś był schronem obrony cywilnej, teraz ma służyć Jednostce Strzeleckiej 1410 ZS Strzelec, która chce w nim utworzyć stanowisko Otwockiej Drużyny Poszukiwawczo–Ratowniczej. Rada miasta zobowiązała prezydenta, aby przygotował odpowiednią umowę, która pozwoli udostępnić schron Strzelcom

pn1

O udostępnienie bunkra, który znajduje się pod blokiem przy ul. Kmicica 5 w Otwocku, wystąpiła organizacja proobronna Jednostka Strzelecka 1410 ZS STRZELEC działająca na terenie miasta. Schron nie jest obecnie użytkowany, ale miasto ponosi koszty jego utrzymania.Dlatego rada miasta przychyliła się do wniosku Strzelców
i 4 listopada na sesji podjęła stanowisko, w którym zobowiązuje prezydenta do przygotowania odpowiedniej umowy.

„Dzięki przekazaniu schronu tej organizacji powstanie w nim miejsce służące krzewieniu patriotyzmu i postaw proobroonych wśród mieszkańców Otwocka” – czytamy w uzasadnieniu stanowiska radnych.

Schron ma być wykorzystywany do celów magazynowych, warsztatowych oraz szkoleniowych. A docelowo również jako stanowisko kierowania kryzysowego dla tworzonej w ramach struktur JS 1410 Otwockiej Drużyny Poszukiwawczo–Ratowniczej. Ma ona działać w systemie reagowania kryzysowego miasta i powiatu.

Obecnie bunkier nie ma działającego wyposażenia, dlatego Strzelcy zobowiązali się w miarę możliwości doposażyć go w specjalistyczne urządzenia (radiostacje, projektory multimedialne, generator, sprzęt ratowniczy), które pozwolą korzystać z niego w sytuacjach kryzysowych. Nowi użytkownicy mają też dokonać renowacji istniejącego wyposażenia, naprawy instalacji elektrycznej, systemu radiowego oraz odmalować ściany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s