Strzelcy czekają na schron

Kiedyś był schronem obrony cywilnej, teraz ma służyć Jednostce Strzeleckiej 1410 ZS Strzelec, która chce w nim utworzyć stanowisko Otwockiej Drużyny Poszukiwawczo–Ratowniczej. Rada miasta zobowiązała prezydenta, aby przygotował odpowiednią umowę, która pozwoli udostępnić schron Strzelcom

pn1

O udostępnienie bunkra, który znajduje się pod blokiem przy ul. Kmicica 5 w Otwocku, wystąpiła organizacja proobronna Jednostka Strzelecka 1410 ZS STRZELEC działająca na terenie miasta. Schron nie jest obecnie użytkowany, ale miasto ponosi koszty jego utrzymania.Dlatego rada miasta przychyliła się do wniosku Strzelców
i 4 listopada na sesji podjęła stanowisko, w którym zobowiązuje prezydenta do przygotowania odpowiedniej umowy.

„Dzięki przekazaniu schronu tej organizacji powstanie w nim miejsce służące krzewieniu patriotyzmu i postaw proobroonych wśród mieszkańców Otwocka” – czytamy w uzasadnieniu stanowiska radnych.

Schron ma być wykorzystywany do celów magazynowych, warsztatowych oraz szkoleniowych. A docelowo również jako stanowisko kierowania kryzysowego dla tworzonej w ramach struktur JS 1410 Otwockiej Drużyny Poszukiwawczo–Ratowniczej. Ma ona działać w systemie reagowania kryzysowego miasta i powiatu.

Obecnie bunkier nie ma działającego wyposażenia, dlatego Strzelcy zobowiązali się w miarę możliwości doposażyć go w specjalistyczne urządzenia (radiostacje, projektory multimedialne, generator, sprzęt ratowniczy), które pozwolą korzystać z niego w sytuacjach kryzysowych. Nowi użytkownicy mają też dokonać renowacji istniejącego wyposażenia, naprawy instalacji elektrycznej, systemu radiowego oraz odmalować ściany.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.