Bony za rabatki

Ich ogrody warte są nagrody! Laureaci konkursu na najpiękniejszy ogród w Józefowie odebrali z rąk burmistrza Stanisława Kruszewskiego dyplomy oraz bony do wykorzystania w sklepie ogrodniczym

wt1

Nagrody w ósmej edycji konkursu „Piękne ogrody”, organizowanego pod patronatem burmistrza Józefowa przez urząd miasta przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Józefowa i redakcją samorządowego pisma „Józefów nad
Świdrem”,wręczono podczas uroczystej sesji rady miasta 28 października.

W tym roku do konkursu nie zgłosiły się wprawdzie tłumy, bo pięknym i wypielęgnowanym ogrodem zechciało pochwalić się tylko pięć rodzin, ale wybierające zwycięzców jury wcale nie miało łatwego zadania. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Łaszewska, Bożena Stawikowska, Wanda Zagawa, Marianna Jakubowska, Elżbieta Krakowiak oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak po wizytach we wszystkich ogrodach pod koniec września ogłosiła wyniki rywalizacji.

Pierwszą nagrodę (tabliczka z napisem„Najpiękniejszy józefowski ogród”, dyplom uznania i bon do sklepu ogrodniczego) jury postanowiło przyznać mieszkającej przy ul. Nowej Agnieszce Andrzejczak.

– Ogród, jaki od kilku lat samodzielnie tworzy pani Agnieszka, jest wyrazem jej pasji poznawczych i chęci eksperymentowania. Dumą właścicielki są: kolekcja róż, drzewostan i klimatyczne kąciki dla wszystkich członków rodziny – argumentowała wybór zasiadająca w jury Wanda Zagawa.

Równorzędne drugie nagrody (dyplom, pamiątkowy album) komisja przyznała Bernardowi Belce z ul. Nadwiślańskiej (państwo Belkowie mają nietypowy ogród pełen rzeźb, kamieni, kwiatów i różnych atrakcji) oraz Irenie Chrzanowskiej mieszkającej przy ul.Wilsona.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.