Zostawisz auto przy stacji kolejowej

Mieszkańcy Wawra nareszcie doczekają się nowych miejsc postojowych! Niedawno rozpoczęła się budowa długo oczekiwanego, choć na razie tymczasowego, parkingu przy stacji kolejowej w Miedzeszynie. Kolejny powstanie w Falenicy

sr1

Nie trzeba już w nieskończoność krążyć po dzielnicy, aby znaleźć miejsce postojowe, albo parkować niezgodnie z prawem, narażając się na mandat. Do końca roku powstaną dwa duże parkingi przy stacjach kolejowych. Dzięki temu
będzie można zostawić samochód i przesiąść się do pociągu lub pójść na zakupy do centrum handlowego.

Parkingi przy stacjach PKP działają już w Wawrze (ok. 150 miejsc), Aninie (ok. 80 miejsc), Międzylesiu (ok. 55 miejsc) i Radości (ok. 100 miejsc). Teraz przyszła kolej na Miedzeszyn. Niedawno ruszyła budowa długo oczekiwanego parkingu przy stacji kolejowej dla ponad 100 samochodów.

– Budowa parkingu powinna rozwiązać problem wielu mieszkańców naszej dzielnicy korzystających z SKM i odwiedzających centrum handlowe w Miedzeszynie – zapewniają wawerscy urzędnicy.

Jednocześnie podkreślają, że niebawem powinien zniknąć także problem parkowania na pobliskich uliczkach Miedzeszyna. Dotychczas kierowcy i mieszkańcy tej części dzielnicy mieli poważne problemy z parkowaniem. Kierowcy często byle jak i byle gdzie zostawiali samochody blokując przejścia pieszym i wyjazdy z posesji.

Parking przy stacji PKP Miedzeszyn na ponad 100 miejsc to z pewnością dobra wiadomość dla wielu podróżujących. Jednak na tym nie koniec, bo wawerski urząd informuje również, że jeszcze w tym roku zostanie zbudowany kolejny parking – po zachodniej stronie stacji w Falenicy. Znajdzie się tam miejsce dla ok. 80 aut. Obie inwestycje zostaną wykonane po niższych kosztach, bo parkingi będą działały tymczasowo, czyli do przebudowy linii kolejowej, podczas której powstanie trzeci tor. Wtedy okolica stacji zostanie urządzona na nowo.

One thought on “Zostawisz auto przy stacji kolejowej

  • 19 listopada 2016 o 18:16
    Permalink

    Okolica stacji zostanie urządzona na nowo, czyli z mniejszymi parkingami (węższy pas terenu).

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.