Zwycięski szlak

Tenisiści IKRTS Józefów mogą odetchnąć z ulgą. Po trzech porażkach z rzędu zespół znad Świdra wreszcie zapunktował i opuścił ostatnie miejsce w tabeli
Łukasz Buza (z prawej) pomógł IKRTS-owi wygrać pierwsze mecze
Łukasz Buza (z prawej) pomógł IKRTS-owi wygrać pierwsze mecze

Pierwszy miesiąc rozgrywek nie był szczęśliwy dla zawodników IKRTS Józefów. Zespół znad Świdra nie mógł znaleźć recepty na pokonanie rywali i październik zakończył z trzema porażkami na koncie.

Przełamanie – i to podwójne – nastąpiło podczas dwudniowego wyjazdu na Mazury, gdzie zespół z Józefowa zmierzył się najpierw z Morlinami III Ostróda, a dzień później zagrał z Warmią Lidzbark Warmiński.

– Wcześniej zdarzało się, że w weekend graliśmy nie jeden mecz, tylko dwa spotkania. Myślę, że jak ktoś jest cały czas w rytmie treningowym, to nie jest to jakimś wyczynem. Tym bardziej że mecze graliśmy dzień po dniu. Pamiętam, że kiedyś drużyna z Elbląga postanowiła jednego dnia zagrać na Mazowszu aż trzy mecze i to już był taki maraton, który mógł działać na zawodników – uważa trener Paweł Chułerański.

– W obu spotkaniach musieliśmy nadrabiać straty, bo pierwsze mecze singlowe nam nie wyszły.Na szczęście dobrze zaprezentowaliśmy się w deblach i potem było już z górki – dodaje szkoleniowiec.

IKRTS zdobył pierwsze punkty w tym sezonie, i to w starciu z rywalami, którzymogą być głównymi konkurentami
w walce o utrzymanie.

–Aktualna sytuacja w tabeli pierwszej ligi, gdzie na miejscach spadkowych są Morliny Ostróda oraz Hals Warszawa, sprawia, że w tym sezonie z drugiej ligi może spaść więcej drużyn, niż pierwotnie zakładano. Dlatego pojedynki z ekipami z dolnych rejonów tabeli są tak istotne – przyznaje trener Chułerański.

Na szczęście jego zespół opuścił dół tabeli i po dwóch wygranych przesunął się do środka stawki i zajmuje obecnie siódmą pozycję. Pierwsze punkty na koncie IKRTS-u są efektem dobrej gry całego zespołu, w którym po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się Łukasz Buza. 32-latek zastąpił w pierwszym składzie nieobecnego Mariana Balaka. – Łukasz odgrywa w naszym klubie rolę takiego bufora bezpieczeństwa, na który możemy liczyć w sytuacjach awaryjnych, kiedy ktoś z naszych podstawowych zawodników nie jest w stanie zagrać. Tym razem padło na Mariana Balaka, ale Łukasz z powodzeniem go zastąpił –mówi opiekun IKRTS-u.
Morliny III Ostróda– IKRTS Józefów 3:7
IKRTS: Kamil Smoliński 1,5 pkt, Paweł Chułerański 2,5 pkt, Bartosz Lebrecht 2,5 pkt, Łukasz Buza 0,5 pkt
Warmia Lidzbark Warmiński – IKRTS Józefów 4:6
IKRTS: Paweł Chułerański 1,5 pkt, Kamil Smoliński 1,5 pkt, Bartosz Lebrecht 1,5 pkt, Łukasz Buza 1,5 pkt

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.