Zwycięski szlak

Tenisiści IKRTS Józefów mogą odetchnąć z ulgą. Po trzech porażkach z rzędu zespół znad Świdra wreszcie zapunktował i opuścił ostatnie miejsce w tabeli
Łukasz Buza (z prawej) pomógł IKRTS-owi wygrać pierwsze mecze
Łukasz Buza (z prawej) pomógł IKRTS-owi wygrać pierwsze mecze

Pierwszy miesiąc rozgrywek nie był szczęśliwy dla zawodników IKRTS Józefów. Zespół znad Świdra nie mógł znaleźć recepty na pokonanie rywali i październik zakończył z trzema porażkami na koncie.

Przełamanie – i to podwójne – nastąpiło podczas dwudniowego wyjazdu na Mazury, gdzie zespół z Józefowa zmierzył się najpierw z Morlinami III Ostróda, a dzień później zagrał z Warmią Lidzbark Warmiński.

– Wcześniej zdarzało się, że w weekend graliśmy nie jeden mecz, tylko dwa spotkania. Myślę, że jak ktoś jest cały czas w rytmie treningowym, to nie jest to jakimś wyczynem. Tym bardziej że mecze graliśmy dzień po dniu. Pamiętam, że kiedyś drużyna z Elbląga postanowiła jednego dnia zagrać na Mazowszu aż trzy mecze i to już był taki maraton, który mógł działać na zawodników – uważa trener Paweł Chułerański.

– W obu spotkaniach musieliśmy nadrabiać straty, bo pierwsze mecze singlowe nam nie wyszły.Na szczęście dobrze zaprezentowaliśmy się w deblach i potem było już z górki – dodaje szkoleniowiec.

IKRTS zdobył pierwsze punkty w tym sezonie, i to w starciu z rywalami, którzymogą być głównymi konkurentami
w walce o utrzymanie.

–Aktualna sytuacja w tabeli pierwszej ligi, gdzie na miejscach spadkowych są Morliny Ostróda oraz Hals Warszawa, sprawia, że w tym sezonie z drugiej ligi może spaść więcej drużyn, niż pierwotnie zakładano. Dlatego pojedynki z ekipami z dolnych rejonów tabeli są tak istotne – przyznaje trener Chułerański.

Na szczęście jego zespół opuścił dół tabeli i po dwóch wygranych przesunął się do środka stawki i zajmuje obecnie siódmą pozycję. Pierwsze punkty na koncie IKRTS-u są efektem dobrej gry całego zespołu, w którym po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się Łukasz Buza. 32-latek zastąpił w pierwszym składzie nieobecnego Mariana Balaka. – Łukasz odgrywa w naszym klubie rolę takiego bufora bezpieczeństwa, na który możemy liczyć w sytuacjach awaryjnych, kiedy ktoś z naszych podstawowych zawodników nie jest w stanie zagrać. Tym razem padło na Mariana Balaka, ale Łukasz z powodzeniem go zastąpił –mówi opiekun IKRTS-u.
Morliny III Ostróda– IKRTS Józefów 3:7
IKRTS: Kamil Smoliński 1,5 pkt, Paweł Chułerański 2,5 pkt, Bartosz Lebrecht 2,5 pkt, Łukasz Buza 0,5 pkt
Warmia Lidzbark Warmiński – IKRTS Józefów 4:6
IKRTS: Paweł Chułerański 1,5 pkt, Kamil Smoliński 1,5 pkt, Bartosz Lebrecht 1,5 pkt, Łukasz Buza 1,5 pkt

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl