Amerykański kamper w ogniu

To była ostatnia podróż samochodu kempingowego! Pojazd ledwo wyjechał z garażu, a tuż za rogiem stanął w płomieniach. Strażacy przez godzinę walczyli z szalejącym ogniem.

AGNIESZKA JASKULSKA

kamper

O takim samochodzie marzy wiele osób, które lubią podróżować. Ford hurricane to typowy amerykański kamper z małą kuchnią, łazienką, salonikiem wypoczynkowym i miejscami do spania. Właśnie taki samochód kempingowy trafił w ręce mieszkańców Józefowa. Kamper wymagał jednak małego remontu. We wtorek, 8 listopada po południu dwóch mężczyzn wsiadło do niego, aby sprawdzić, jak sprawuje się na drodze. Wyjechali z garażu, ale daleko nie zajechali. Tuż za rogiem, po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów, spod pojazdu zaczął wydobywać się dym. Mężczyźni wyskoczyli z kabiny i wezwali pomoc. Kamper w ciągu kilku chwil stanął w płomieniach. Nad okolicą ul. Szczyglej w Józefowie unosiły się kłęby czarnego, gęstego dymu.

Do akcji wkroczyli otwoccy strażacy i druhowie z OSP Świdry Małe. – Informację o płonącym samochodzie otrzymaliśmy około godz. 14.30 – informuje bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej. Jednak walka z sza- lejącym żywiołem nie była łatwa.

W pojeździe znajdowało się bardzo dużo elementów z plastiku i innych tworzyw sztucznych. – Kamper płonął jak pochodnia, dosłownie się topił – mówią strażacy. Akcję utrudniały kłęby toksycznego dymu buchającego z płonącego pojazdu. – Dlatego strażacy musieli walczyć z pożarem w aparatach tlenowych. Ogień był gaszony nie tylko wodą, ale również ciężką pianą – tłumaczy bryg. Tuszowski. Po godzinie udało się opanować sytuację. Niestety, kamper nadaje się tylko na złom.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl