Mieszkańcy na lodzie

Czy jeszcze w tym roku pojeździmy w Otwocku na łyżwach? Czasu pozostało już niewiele, ale prezydent obiecuje, że lodowisko jednak powstanie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

lodowisko
– Zrobię wszystko, żeby lodowisko ruszyło jeszcze w tym roku – obiecał prezydent

W tym sezonie zimowym mieszkańcy mają jeździć na łyżwach nie w parku miejskim, jak to było w ubiegłych latach, a na terenie dawnej zieleni miejskiej. Tak zdecydowali otwoccy radni. Podczas sesji 4 listopada zabezpieczyli oni 35 tys. zł na uruchomienie lodowiska jeszcze w tym roku. Podjęli też stanowisko, w którym wnioskują do prezydenta, aby przygotował projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Otwocka na lata 2016-2022, żeby mogli uwzględnić w niej zapisy umożliwiające realizację programu sportowego „Moje Lodowisko”. Radni podkreślali, że chcą, aby w Otwocku funkcjonowało lodowisko, dlatego zabezpieczą potrzebne na ten cel pieniądze, aby można było kontynuować tę zimową atrakcję także w nadchodzącym sezonie. Według szacunków potrzeba ok. 220 tys. zł. Na razie jest 35 tys. zł, resztę trzeba będzie zabezpieczyć
w przyszłorocznym budżecie. Lodowisko zwykle było czynne od grudnia do marca.

Prezydent zwrócił uwagę, że pierwotnie pieniądze były zabezpieczone. – Urząd miasta od lat zapewniał lodowisko na terenie parku miejskiego. Projekt tegorocznego budżetu również uwzględniał koszty uruchomienia sztucznej ślizgawki. Państwo te pieniądze przenieśliście, a teraz przyjmujecie stanowisko w sprawie uruchomienia lodowiska. To jest pewna niekonsekwencja, tak to odbieram – skomentował na sesji decyzję radnych Zbigniew Szczepaniak. – Nie było zgody na umieszczenie lodowiska w parku miejskim, gdyż efekt wizualny był daleki od oczekiwań mieszkańców. Takie opinie do nas trafiały. Ponieważ dopiero w drugiej połowie roku umożliwiono nam wykorzystanie terenu zieleni miejskiej, powracamy do pomysłu lodowiska. Nie było możliwości jego realizacji na początku roku, dlatego pieniądze na ten cel zostały zdjęte – odpowiedział prezydentowi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Według naszych ustaleń na najbliższej sesji rady miasta (prawdopodobnie 14 listopada) nie będzie omawiana Wieloletnia Prognoza Finansowa, o co w stanowisku wnioskowali do prezydenta radni. Mimo to w rozmowie z „Linią” Zbigniew Szczepaniak zapewnił, że sztuczna ślizgawka powstanie. – Zrobię wszy-stko, żeby lodowisko ruszyło jeszcze w tym roku – obiecał prezydent.

One thought on “Mieszkańcy na lodzie

  • 18 listopada 2016 o 08:38
    Permalink

    Dużo obiecuje, a na Sesji Rady Miasta go nie było. Zastępcy jak zwykle merytorycznie nieprzygotowani.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.