Szymonek wygrał z rakiem!

Ten maluch dostał szansę na normalne życie! Dzięki zebranym 2 mln zł wyjechał na operację do USA. Po siatkówczaku w lewym oczku nie ma już śladu.  Chłopczyk nie straci oka i nie będzie musiał przyjmować chemii.

AGNIESZKA JASKULSKA

Po zakończonym leczeniu chłopiec nadal będzie potrzebował Waszego wsparcia. Przez kolejne kilka lat czeka go wiele badań kontrolnych w Nowym Jorku
Po zakończonym leczeniu chłopiec nadal będzie potrzebował Waszego wsparcia. Przez kolejne kilka lat czeka go wiele badań kontrolnych w Nowym Jorku

Półtoraroczny Szymon Kądziela z Otwocka od ponad roku dzielnie walczył z siatkówczakiem – złośliwym nowotworem, który zaatakował jego lewo oczko. Polscy lekarze byli bezradni, chcieli usunąć chore oczko. Jednak rodzice chłopca nie zgodzili się na to. Jedyna nadzieja była w lekarzach z Nowego Jorku.  Jednak leczenie za granicą okazało się bardzo kosztowne. Potrzeba było aż dwóch milionów złotych, aby Szymonek mógł wrócić do zdrowia i mieć szansę na normalne życie.

Cała Polska wspierała i nadal wspiera chłopca, również Czytelnicy „Linii Otwockiej” – o kosztownym leczeniu za granicą  pisaliśmy we wrześniu. Kiedy udało się uzbierać ponad połowę kwoty, rodzice chłopca, 34-letnia Agnieszka i 34-letni Łukasz Kądzielowie nie zwlekali. Polecieli samolotem do Nowego Jorku, gdzie na ich synka czekali już amerykańscy specjaliści. Przeprowadzono wiele badań. – Szymuś miał rezonans, po nim odbyło się badanie dna oka. Dla nas był to ogromny stres – komentują rodzice chłopca, którzy informowali o wszystkim w internetowym pamiętniku Szymonka. Od wyników zależało dalsze leczenie i to, czy uda się pokonać nowotwór.

Rodziców i małego otwocczanina wspierały tysiące osób nie tylko finansowo, ale również dobrym słowem dodawało otuchy. – Dziękujemy, że jesteście z nami i nas wspieracie. Cieszymy się, że możemy leczyć się u dra Abramsona. Dziękujemy, bo wyjazd do USA był możliwy dzięki Waszym dobrym sercom – nie kryją wzruszenia Kądzielowie. Zresztą sam Szymonek nie pozwalał swoim rodzicom martwić się. Mimo wielu badań i wizyt u lekarzy chłopiec tryskał energią, był ciekawski i próbował zaglądać wszędzie, gdzie coś go zaciekawiło. Uwielbiał bawić się samochodzikami i chodzić z rodzicami na plac zabaw. I chociaż jeszcze nie wiadomo było, czy wygra walkę ze złośliwym nowotworem, był taki sam jak inne dzieci, beztroski i roześmiany.

Niedawno zakończono badania i amerykańscy lekarze zdecydowali się przeprowadzić operację, która zaważyła na przyszłości małego otwocczanina. W lewe oczko wszczepiono Szymonkowi radioaktywną płytkę.

– Kochani, stało się to, co wydawało się niemożliwe!!! Guza nie ma. Płytka zadziałała! – nie kryją wzruszenia rodzice Szymonka, który wygrał walkę ze złośliwym nowotworem lewego oczka. Radioaktywna płytka dosłownie rozpuściła guza i po nowotworze nie ma śladu. Szymonek nie musi dostać kolejnej chemii. – Jesteśmy dobrej myśli – cieszą się rodzice Szymonka.

Operacja, która dała zaskakujące efekty, jest dopiero pierwszym etapem walki o przyszłość Szymonka. – Przed naszym dzielnym rycerzem jeszcze kilka miesięcy walki o zdrowie, jednak wierzymy, że całkowicie pokona „smoka Siatkówczaka” – podkreślają pracownicy Fundacji Rycerze i Księżniczki, która opiekuje się Szymonkiem. – Po zakończonym leczeniu chłopiec nadal będzie potrzebował Waszego wsparcia. Przez kolejne kilka lat czeka go wiele badań kontrolnych w Nowym Jorku – zaznacza fundacja.

szymonek2

Chłopiec odzyskuje siły, dopisuje mu humor i apetyt. Wkrótce wróci do domu w Otwocku.

Wciąż możesz pomóc!

 • Wpłata przez internet: http://www.rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon
 • Wyślij SMS o treści: „SZYMON”
  • pod nr 79567 za 9 zł netto (11,07 zł brutto, w tym VAT)
  • pod nr 76567 za 6 zł netto (7,38 zł brutto, w tym VAT)
 • Możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę pieniędzy na konto: Fundacja Rycerze i Księżniczki, Warszawa, rachunek PKO Bank Polski SA: 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142, KONIECZNIE z dopiskiem: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”
 • Wpłaty zagraniczne Swift: BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 IBAN: PL90102010420000890203244142, tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA SZYMONA”

One thought on “Szymonek wygrał z rakiem!

 • 18 listopada 2016 o 21:37
  Permalink

  Jesteś przesłodki! Trzymaj się. Wysłałam dla Ciebie sms.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.