Wiceburmistrz stracił głos…

W październikowym numerze „Głosu Karczewa” z czytelnikami pożegnał się redaktor naczelny, zastępca burmistrza Bartłomiej Tkaczyk. Jego miejsce zajmie sekretarz gminy Krzysztof Szczegielniak.

SYLWIA WYSOCKA

glos-karczewa

Pytany o powody swojej decyzji i o to, czy wcześniej pismo nie spełniało oczekiwań czytelników, dotychczasowy naczelny wyjaśnia: – Jeśli chodzi o oczekiwania, to nie wiem, czy były na ten temat jakieś uwagi. Moja rezygnacja wynika z faktu, że gdy ponad rok temu obejmowałem stanowisko w „Głosie Karczewa”, było to z założenia rozwiązanie tymczasowe. Chodziło o wprowadzenie kilku zmian w gazecie, o zmobilizowanie kierowników gminnych jednostek i dyrektorów placówek oświatowych do przekazywania informacji. W ciągu ponad roku część zmian udało się w tym składzie redakcyjnym przeprowadzić. Teraz uznałem, że są inne zadania – tłumaczy w rozmowie z „Linią” Bartłomiej Tkaczyk.

Co konkretnie ma na myśli wiceburmistrz? – Dla mnie priorytetem są inwestycje, a najbliższe lata będą pod tym względem trudne. Gazeta nie jest moim głównym zadaniem, nie poświęcałem jej tyle czasu, ile bym chciał, żeby powiedzieć z satysfakcją, że zajmowałem się nią od a do z, a nie lubię robić rzeczy na pół gwizdka. Stąd decyzja, aby dalej pismem pokierował ktoś inny. Poprosiłem burmistrza, żebym przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego, a on wyraził na to zgodę. Gazeta jest elementem promocyjnym, a promocja leży w zakresie działań sekretarza gminy – jest to jeden z pionów jego działu – przekonuje wiceburmistrz Tkaczyk.

Obowiązki redaktora naczelnego „Głosu Karczewa” ma objąć sekretarz gminy Karczew Krzysztof Szczegielniak. – Na razie nie zostałem oficjalnie powołany przez burmistrza na stanowisko redaktora naczelnego, ale faktycznie mam pełnić tę funkcję – przyznaje nowy szef samorządowego miesięcznika.

– Gazetę tworzy trzyosobowy zespół redakcyjny. Nie przewidujemy rewolucji. Pismo już bardzo zmieniło się właśnie pod redakcją wiceburmistrza Tkaczyka. Dotychczasowy układ się sprawdza, być może gazeta zmieni się wizualnie, ponieważ od nowego roku będziemy składać ją sami. Tak jak do tej pory, zapraszamy do współpracy karczewskich radnych – mówi Szczegielniak.

  • szkodnik says:

    Ja to chętnie bym poczytał o legalnym (swego czasu) i nielegalnym (obecnie) wysypisku śmieci za szlabanem na ulicy Łąkowej. Niby szlaban jest od lat a śmieci wciąż przybywa. Może nowy redaktor na łamach Głosu Karczewa to wyjaśni? Skoro za szlaban ma “wjazd” tylko grupa remontowa a mieszkańcy nie, to kto śmieci dowozi?

One thought on “Wiceburmistrz stracił głos…”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl