Wiadukt nabiera kształtu

Kierowco! Zdejmij nogę z gazu na Trasie Lubelskiej w Góraszce w gminie Wiązowna. Prace przy budowie wiaduktu nad drogą S17 nabrały przyśpieszenia.

AGNIESZKA JASKULSKA

Na terenie starego lotniska w Góraszce oraz po drugiej stronie Szosy Lubelskiej trwają prace przy budowie wiaduktu. Umożliwi on wjazd na teren gigantycznego centrum handlowego „Kolorowe Życie”, które niedługo również wyrośnie w pobliżu. Jak informują władze Wiązowny, wraz z wiaduktem powstaną dwa ronda i droga lokalna, a także oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Na tym nie koniec, bo zmodernizowany zostanie również Kanał Boryszewski. Inwestycja kosztuje ok. 20 mln zł. Prace prowadzi spółka IDS-BUD z Warszawy, która realizuje projekt na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawca zadbał, aby budowa wiaduktu nie wpłynęła na ruch na Trasie Lubelskiej, ale pojawiły się poważne utrudnienia, gdy robotnicy kładli szalunki tej części wiaduktu, która znajduje się nad jezdnią. Prace nad wiaduktem nabierają tempa, jednak kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w Góraszce można utknąć w korkach, szczególnie w godzinach szczytu.

One thought on “Wiadukt nabiera kształtu

  • 24 listopada 2016 o 00:35
    Permalink

    Pani Agnieszko, W Pani artykule jest błąd. W Góraszce nie ma drogi S17 jest TYLKO 17. S17 ma dopiero powstać. Najbliższy odcinek S17 jest pod Garwolinem.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.