Z historią „na uszach”

Pierwsze otwockie audioprzewodniki są już dostępne w internecie. Wystarczy je ściągnąć na telefon i udać się na spacer ze słuchawkami na uszach jedną z trzech tras.

PRZEMEK SKOCZEK

Pierwsze spacery „testowe” odbyły się wczesną jesienią  i zostały przyjęte entuzjastycznie
Pierwsze spacery „testowe” odbyły się wczesną jesienią i zostały przyjęte entuzjastycznie

O tym projekcie pisaliśmy już kilkakrotnie, także na etapie jego realizacji. Przypominamy więc tylko, że jest to inicjatywa Otwockiego Centrum Kultury i stowarzyszeń: Chodź nad Świder oraz Pracownia Etnograficzna. Trzy zespoły złożone z mieszkańców, w tym młodzieży, opracowały trzy niezależne trasy, w których opowieść narratora miesza się z nagraniami rozmów i muzyką.  Ścieżka HARCERSKI NIEZBĘDNIK opowiada o historii otwockich harcerzy, OTWOCK PO KOLEI skupia się na rejonie ulicy Kościelnej i przybliża początki miasta, a WYCIECZKA DO ŚWIDRA zabiera uczestników nad rzekę i w jej okolice.

Dźwiękowe spacery po mieście to wielka frajda. Polecamy je każdemu. Mogą też być interesującą pomocą dydaktyczną dla otwockich nauczycieli, którzy zechcą zorganizować ciekawe lekcje w terenie.

Pliki można ściągnąć ze strony http://www.douslyszenia.ock.com.pl. Jak to działa? Plik z nagraniem przegrywamy na telefon komórkowy lub dowolne urządzenie, które odtwarza pliki mp3, udajemy się na wskazany punkt startu, włączamy sprzęt i w drogę! Możemy iść bez mapy, ale trzeba uważnie słuchać poleceń. W tle słyszymy kroki, które wyznaczają tempo spaceru. Dobrej zabawy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.