Postoisz na Ługach

Dobra wiadomość dla mieszkańców bloków przy ul. Lecha na osiedlu Ługi. Powstaną tam w końcu dodatkowe miejsca postojowe, gdzie będzie można zaparkować samochód.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ten chodnik na ul. Lecha zostanie cofnięty i powstaną dodatkowe miejsca postojowe
Ten chodnik na ul. Lecha zostanie cofnięty i powstaną dodatkowe miejsca postojowe

Na otwockich Ługach przybędzie 21 miejsc do parkowania. Ta informacja ucieszy także pieszych, bo kierowcy nie będą już zostawiać aut na chodnikach. Ponadto zostanie zmieniona organizacja ruchu, co pozwoli utworzyć jeszcze cztery miejsca albo pięć miejsc postojowych przed apteką. Znak zakazu parkowania zostanie stamtąd przeniesiony. Mają też być namalowane linie poziome, które wskażą, gdzie będzie można zostawić samochód. – Ten zakaz parkowania przed apteką był bez sensu. Od ponad roku zabiegałem o to, żeby zostało to zmienione. Cieszę się, że w końcu się uda – mówi radny Marcin Kraśniewski, który na prośbę mieszkańców organizował spotkania i prowadził w urzędzie miasta rozmowy w tej sprawie.
Problem z parkowaniem w tej części osiedla Ługi powstał, gdy na ul. Lecha zostały wprowadzone ruch jednokierunkowy i zakaz parkowania po prawej stronie. – Na początku zrobiliśmy zatoczki, ale docelowo miały powstać miejsca postojowe wzdłuż całej ulicy. Jako rada miasta zapisaliśmy takie zadanie w budżecie, ale do tej pory nic się w tej sprawie nie działo – przyznaje Kraśniewski.

31 października na stronie urzędu miasta zostało ogłoszone zapytanie ofertowe dla budowy dodatkowych miejsc postojowych przy ul. Lecha. Wykonawcy mogli się zgłaszać do 7 listopada. Do podpisania umowy z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, brakuje 8 tys. zł (łączny koszt inwestycji to ok. 74 tys. zł). Jeśli tylko na najbliższej sesji rady miasta zostaną wprowadzone zmiany do budżetu, radni mają przesunąć brakującą kwotę, tak aby można było rozpocząć budowę parkingów. – Jeśli będą pieniądze, wykonawca jest gotów zrealizować inwestycję jeszcze w tym roku. O ile pogoda na to pozwoli – mówi w rozmowie z „Linią” Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. Przewidywany czas budowy parkingów wynosi 21 dni. – My jako rada miasta jesteśmy gotowi przesunąć potrzebne na ten cel pieniądze, czekamy tylko, aż prezydent wprowadzi zmiany w uchwale budżetowej, bo to jest w jego kompetencjach – zwraca uwagę radny Kraśniewski. – To będzie duża pomoc dla mieszkańców otwockich Ługów, bo do tej pory, poza postawieniem kilku lamp, nic się tu nie działo – dodaje.

Jak poinformował nas wiceprezydent Piotr Stefański, na najbliższej sesji rady miasta zostaną wprowadzone zmiany do uchwały budżetowej, tak aby rada miasta mogła zabezpieczyć brakujące 8 tys. zł na miejsca postojowe na Ługach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.